"Atlanta" powraca z 2. sezonem - jest pierwszy zwiastun

"Atlanta" (Fot. FX)

Earn, Darius, Paper Boi, Vanessa i surrealistyczne przygody z hip-hopem w tle. Zwiastun 2. sezonu "Atlanty" zapowiada jeszcze więcej tego, za co pokochaliśmy serial Donalda Glovera.

"Atlanta" miała dłuższą przerwę po 1. sezonie, ponieważ Donald Glover w międzyczasie przedzierzgnął się w Lando Calrissiana w filmie o Hanie Solo. Na szczęście czekanie dobiega już końca - serial wróci 1 marca, a podczas Złotych Globów wypuszczona została pierwsza zapowiedź 2. sezonu. Nie ma w niej żadnych dialogów, tylko niespieszna podróż po klubach w towarzystwie serialowych bohaterów i utworu "Too Fast" grupy Sonder.

2. sezon "Atlanty" ma specjalny tytuł, "Atlanta Robbin' Season", który twórcy wytłumaczyli podczas TCA Press Tour: to odniesienie do okresu w Atlancie przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy znacząco wzrasta liczba rabunków.

- Ludzie mają prezenty, więcej rzeczy i pieniędzy. Twoja paczka może zniknąć sprzed domu. Kiedy tam byliśmy, sąsiadowi ukradziono auto z podjazdu. To bardzo napięty i desperacki okres. A nasi bohaterowie są w trakcie desperackiej przemiany ze starego życia do miejsca, gdzie zmierzają teraz. "Rabunkowy sezon" to metafora tego, gdzie teraz jesteśmy - wyjaśnił Stephen Glover, producent i scenarzysta serialu.

Według twórców nowe odcinki będą bardziej spójne i nie tak eksperymentalne jak 1. sezon, a bohaterowie będą przechodzić transformację i podejmować ważne decyzje.

REKLAMA