10 najlepszych odcinków w historii serialu "Przyjaciele"

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pojawienie się "Przyjaciół" na Netfliksie to doskonały moment, by wybrać naszym zdaniem najlepsze odcinki w historii serialu. Tylko jak to zrobić, jeśli mamy ogromny sentyment praktycznie do wszystkich?

10. "The One with Unagi" (sezon 6, odcinek 17)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Girl power w "Przyjaciołach"! W każdym razie taka na miarę możliwości serialu, który przy swoich licznych zaletach nieszczególnie kładł nacisk na bycie ważnym głosem w kwestiach społecznych, a i od stereotypów nie stronił.

W "The One with Unagi" rządzą Rachel i Phoebe, które dzięki lekcjom samoobrony dają Rossowi nauczkę. Ze swoimi "mądrościami" doktor Geller bywa naprawdę irytujący i dobrze, że twórcy serialu potrafią tę wadę wykorzystać. Reakcje pozostałych bohaterów na jego koncepcję "unagi" same w sobie są zabawne, a do tego dochodzi masa humoru sytuacyjnego – ze szczególnym wyróżnieniem wyskakujących zza zasłon Rachel i Phoebe i świetnej końcówki odcinka.

To najlepsza część "The One with Unagi", ale Monica i Chandler też wypadają bardzo dobrze. Po raz kolejny scenarzyści udowadniają, że nic nie jest przypadkowe, więc skarpetowy króliczek okaże się nie tylko kolejnym dziwactwem Phoebe, ale rekwizytem ważnym dla fabuły. A moment, kiedy słychać niepowtarzalny głos Janice, bawi, nawet gdy od lat zna się puentę wątku z kasetą.

Trochę szkoda, że Joey w tym udanym odcinku dostał tak słaby wątek, bo gdyby nie odbiegający poziomem od reszty pomysł z wynajęciem sobie jednojajowego brata bliźniaka, "The One with Unagi" byłoby jeszcze większym sitcomowym klasykiem. [Kamila Czaja]

friendsgif1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10