Dawno temu w odległej galaktyce. "Krypton" - zwiastun serialowego prequela "Supermana"

"Krypton" (Fot. Syfy)

0

Co zrobisz, gdy dowiesz się, że twój świat jest skazany na zagładę, ale ratując go, możesz zepsuć jeszcze więcej? Oto dylemat, przed jakim stanie Seg-El, dziadek Supermana we własnej osobie.

"Krypton" od stacji Syfy będzie prequelem dobrze wszystkim znanej historii Supermana, rozgrywającym się na tytułowej planecie na 200 lat przed jej zniszczeniem i wysłaniem małego Kal-Ela na Ziemię. Głównym bohaterem będzie jego przyszły dziadek, Seg-El (Cameron Cuffe), muszący się zmierzyć z ostracyzmem towarzyszącym swojemu rodowi i chaosem, w jakim pogrąża się cały Krypton.

Zadanie utrudni mu jeszcze dodatkowo Adam Strange (Shaun Sipos), podróżnik w czasie,który przybędzie, by uprzedzić Seg-Ela o strasznym przeznaczeniu Krytpończyków. Dziadek Supermana stanie zatem przed dylematem - uratować własną planetę, ingerując tym samym w los swojego nienarodzonego wnuka i zmieniając ziemską historię, czy skazać na zagładę wszystkich swoich bliskich (na przykład graną przez Georginę Campbell Lytę Zod)?

Twórcy, David S. Goyer (scenarzysta m.in. "Batman v Superman") i Ian Goldberg ("Once Upon a Time") zapowiadają historię, która będzie czerpać z fundamentów znanych z komiksowego świata, ale eksplorującą jego dotąd nieznane części. Podkreślają też, że wątek podróży w czasie pozwoli im swobodnie odejść od utrwalonego w DC kanonu, z której to możliwości mogą skorzystać.

Premiera "Kryptona" 21 marca.