"Luther" powraca i ma nową partnerkę! Zobaczcie Idrisa Elbę na planie 5. sezonu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Idris Elba znowu włożył słynny płaszcz. Ruszyły zdjęcia do 5. sezonu serialu "Luther", w którym detektywowi będzie towarzyszyć nowa partnerka.

Jak zapowiada twórca "Luthera", Neil Cross, nowe odcinki będą miały większy rozmach, będą straszniejsze, mroczniejsze i najbardziej ekscytujące ze wszystkich dotychczasowych. Oficjalny opis 5. sezonu brzmi:

W Londynie w bezksiężycową noc rodzi się nowy koszmar. Inspektor John Luther po raz kolejny musi skonfrontować się z najbardziej zdeprawowanymi zakątkami ludzkich dusz. Nowa sprawa bardziej niż jakakolwiek inna zbliża Luthera do esencji zła, jednak detektyw będzie musiał również zmierzyć się z duchami przeszłości. Będąc na linii ognia, musi zadecydować, kogo ochronić… i kogo poświęcić. Cokolwiek uczyni, konsekwencje dla jego bliskich będą dramatyczne - i zmienią Luthera na zawsze.

W zmaganiach ze złem wspomoże Luthera nowa współpracowniczka, Catherine Halliday, którą zagra Wunmi Mosaku. Aktorkę mogliśmy oglądać ostatnio w roli policjantki Teri Darego w "The End of the F***ing World". Mosaku pojawiła się też m.in. w filmach "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i "Tajemnica Filomeny". Nowa bohaterka przejmie obowiązki Emmy Lane, w którą w 4. sezonie wcieliła się Rose Leslie ("Gra o tron", "The Good Fight").

Nowy sezon będzie liczyć 4 odcinki, a do swoich ról wrócą Dermot Crowley, Michael Smiley oraz Patrick Malahide. Nadal nie wiadomo, czy do serialu powróci Alice grana przez Ruth Wilson. W rozmowie z "Radio Times" Neil Cross odmówił komentarza na ten temat. Premiera 5. sezonu "Luthera" zaplanowana jest na 2018 rok. Poprzednie sezony są dostępne w HBO GO oraz w ShowMax.

Pierwszy klaps na planie już padł, co możecie zobaczyć na specjalnym wideo z pozdrowieniami od Idrisa Elby.