12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

"Detektyw" i "Wielkie kłamstewka" nie wrócą w tym roku. "Catch-22" z George'em Clooneyem będzie na platformie Hulu. Serialowy "John Wick" w telewizji Starz. A oprócz tego "Peaky Blinders", "Klika", "Chirurdzy" i nie tylko.

1. "Detektyw" i "Wielkie kłamstewka" nie wrócą w tym roku. Dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter, że "Detektyw" wróci w 2019 roku. W 2018 roku nie powinniśmy także spodziewać się 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" - wiosną rozpoczną się dopiero zdjęcia.

2. "Catch-22" z George'em Clooneyem będzie na platformie Hulu. Hulu kupiło prawa do emisji 6-odcinkowego serialu limitowanego "Catch-22" ("Paragraf 22") na podstawie powieści Josepha Hellera. Clooney reżyseruje serial i gra rolę pułkownika Cathcarta.

3. "Peaky Blinders" pobiło rekordy oglądalności w 4. sezonie. Najnowszy sezon "Peaky Blinders" miał najlepszą oglądalność ze wszystkich: średnio 3,3 mln, a w finale 3,6 mln. To także najlepszy wynik serialu dramatycznego w BBC Two zeszłym roku.

4. "Klika" wróci z 2. sezonem. Brytyjski serial "Klika" dostał zamówienie na 2. sezon od BBC Three.

5. Zach Braff w zwiastunie nowego serialu "Alex, Inc.". Premiera 28 marca.

6. "American Dad!" z zamówieniem na dwa kolejne sezony. "American Dad!" powróci 12 lutego z 12. sezonem. Serial ma już zamówienie na dwa kolejne sezony.

7. "Final Space" startuje w lutym. Nowy serial animowany telewizji TBS, opowiadający o astronaucie o imieniu Gary, który odpracowuje wyrok więzienia i zaprzyjaźnia się z tajemniczym kosmitą, wystartuje 26 lutego.

8. Hulu zamawia pilot serialu Carrie Brownstein. Serial nowi tytuł "Search and Destroy" i oparty jest na książce Brownstein "Hunger Makes Me A Modern Girl". To jej wspomnienia z lat 90., kiedy grała w feministycznej kapeli punkrockowej.

9. Zimowa premiera "Chirurgów" ze zmienionym tytułem. Było "Four Seasons in One Day", a będzie "1-800-799-7233", czyli numer National Domestic Violence Hotline. Odcinek, skupiający się na Jo (Camilla Luddington) i jej mężu Paulu (Matthew Morrison), dotknie kwestii przemocy domowej.

10. Serialowy "John Wick" w telewizji Starz. Telewizja Starz zamówiła serial "The Continental", osadzony w świecie Johna Wicka i opowiadający o hotelu Continental, służącym za schronienie dla zabójców. Serial pisze Chris Collins ("Sons of Anarchy", "The Wire"), który także poprowadzi produkcję. Jest szansa, że na ekranie od czasu do czasu pojawi się Keanu Reeves jako John Wick.

11. "Stan Against Evil" z zamówieniem na 3. sezon. Telewizja IFC zamówiła 3. sezon komediowego horroru "Stan Against Evil".

12. Nowy serial Sandry Oh z premierą w kwietniu. 8 kwietnia w BBC America będzie mieć premierę 8-odcinkowy miniserial "Killing Eve" na podstawie książki Luke'a Jenningsa. To thriller opowiadający o dwóch kobietach: Eve (Sandra Oh), znudzonej oficer MI5, która pracuje za biurkiem, i zabójczyni o imieniu Villanelle (Jodie Comer). Scenariusz napisała Phoebe Waller-Bridge, a w obsadzie znajdują się także Fiona Shaw ("True Blood"), Kirby Howell-Baptiste ("Downward Dog"), Kim Bodnia ("Most nad Sundem"), David Haig ("Penny Dreadful"), Sean Delaney i Owen McDonnell.

killing-eve-01

killing-eve-02

killing-eve-03