12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" z zamówieniem na 9. sezon i nową showrunnerką. Netflix kasuje "Lady Dynamite". "Gra o tron" z największą liczbą nominacji do nagród gildii reżyserów. A oprócz tego "Cosmos", "Baskets", "Dynastia" i nie tylko.

1. "The Walking Dead" z zamówieniem na 9. sezon i nową showrunnerką. Telewizja AMC ogłosiła, że powstanie 9. sezon "The Walking Dead". Scott Gimple już nie będzie prowadzić produkcji serialu, zastąpi go Angela Kang, która jest scenarzystką i producentką "The Walking Dead" od 2011 roku. Gimple obejmie nowe stanowisko - jako chief content officer będzie nadzorował całe uniwersum z zombie, czyli także "Fear the Walking Dead".

2. Netflix kasuje "Lady Dynamite". Nie będzie więcej "Lady Dynamite" - Netflix skasował serial po dwóch sezonach.

3. "Gra o tron" z największą liczbą nominacji do nagród gildii reżyserów. Jeremy Podeswa ("The Dragon and the Wolf"), Matt Shakman ("The Spoils of War") i Alan Taylor ("Beyond the Wall") dostali nominacje do nagród gildii reżyserów. Poza tym nominowano m.in. braci Dufferów za finał 2. sezonu "Stranger Things" i Reed Morano za pilota "Opowieści podręcznej". Wśród komedii dwie nominacje dostał "Master of None" (Aziz Ansari za "The Thief" i Melina Matsoukas za "Thanksgiving"), a po jednej "The Marvelous Mrs. Maisel", Silicon Valley" i "Veep". W kategorii miniserialowej prowadzą "Wielkie kłamstewka" i Jean-Marc Vallée.

4. Teaser filmu HBO "Fahrenheit 451". Dystopijna powieść "451 stopni Fahrenheita" Raya Bradbury'ego, opowiadająca o świecie, w którym czytanie jest zakazane, pojawi się tej wiosny na małym ekranie. Oto zwiastun filmu "Fahrenheit 451" od HBO, w rolach głównych Michael B. Jordan i Michael Shannon.

5. Daty powrotów "Fear the Walking Dead" i "Into the Badlands". 4. sezon "Fear the Walking Dead" z Lenniem Jamesem w roli Morgana wystartuje 15 kwietnia w USA i 23 kwietnia w Polsce. 22 kwietnia w USA powróci z 3. sezonem "Into the Badlands" - polskiej daty na razie nie mamy.

6. Bryan Fuller showrunnerem "Kronik wampirów". Bryan Fuller będzie tworzył nowy serial razem z autorką wampirzych książek Anne Rice i jej synem Christopherem Rice'em.

7. "Cosmos" z zamówieniem na 2. sezon. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2019 roku.

8. "Baskets" - zwiastun 3. sezonu. Serial wraca 23 stycznia.

9. J.R. Cacia pojawi się w "Dynastii". J.R. Cacia dostał powracającą rolę dziennikarza i dawnego znajomego Cristal.

10. Ekipa "Flight of the Conchords" powróci na nasze ekrany. Bret McKenzie i Jemaine Clement pojawią się w maju w HBO we wspólnym występie, podczas którego wykonają m.in. serialowe piosenki.

11. Neil Gaiman z ważniejszą rolą w "American Gods". Neil Gaiman nie będzie nowym showrunnerem "American Gods", ale planuje blisko z nim współpracować.

12. Dan Harmon przeprasza Megan Ganz, scenarzystkę "Community". W podcaście "Harmontown" Dan Harmon wyznał wszystkie swoje grzechy z czasów "Community" i przeprosił scenarzystkę Megan Ganz za to, że był "okropnym szefem i samolubnym dzieciakiem". Twórca "Community" powiedział, że Ganz mu się spodobała i próbował ją podrywać, choć miał wtedy dziewczynę. Trwało to latami, Harmon praktycznie uniemożliwił jej pracę, atmosfera stała się nie do zniesienia i to był początek końca serialu.

"Straciłem pracę. Zrujnowałem mój serial. Zdradziłem publiczność. Zniszczyłem wszystko i uszkodziłem jej wewnętrzny kompas" - przyznał Harmon. Scenarzystka przyjęła jego przeprosiny i napisała na Twitterze, że poczuła wreszcie po latach ulgę, bo jej były szef przyznał, że niczego sobie nie wymyśliła - to wszystko rzeczywiście miało miejsce. Wyznanie zaczyna się w 19. minucie podcastu - koniecznie posłuchajcie, jeśli nie wiecie, co się stało z "Community" i dlaczego Harmon odszedł.

REKLAMA