Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i kity

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Powrót "Z Archiwum X" do niezłej formy, "Star Trek: Discovery" po drugiej stronie lustra, kolejne świetne odcinki "The Good Place", "McMafii" czy "This Is Us". Czas na podsumowanie tygodnia w serialach.

HIT TYGODNIA: David Letterman i Barack Obama na Netfliksie

"My Next Guest Needs No Introduction" (Fot. Netflix)

"My Next Guest Needs No Introduction" (Fot. Netflix)


"Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać" - tak nazywa się nowy talk show Davida Lettermana, który będzie pojawiać się w najbliższych tygodniach na Netfliksie. Talk show to może za dużo powiedziane - to seria sześciu godzinnych wywiadów, których gości rzeczywiście nie trzeba nikomu przedstawiać. Za tydzień miesiąc będzie George Clooney, a w ten piątek program zadebiutował wywiadem z Barackiem Obamą.

Nie będę tego wywiadu recenzować, bo uważam, że to, czy Wam się spodoba, czy nie, to już kwestia osobistych preferencji politycznych. Jedni będą zachwyceni luzem i swobodą obu panów - tak rozmawiać może tylko emeryt z emerytem! - a także wielkimi słowami, których sporo padło po drodze. Drudzy powiedzą: zaraz, zaraz, ale czemu Letterman nie zadał swojemu gościowi ani jednego trudnego pytania? To wszystko prawda. To rozmowa dwóch liberałów, którzy zgadzają się ze sobą. A dodatkowo ten, który pełni rolę pytającego, nie musi się już przejmować, że ktoś może go uznać za stronniczego, i może tak po prostu wyrazić swój podziw dla rozmówcy. Jest na emeryturze, ma brodę niczym George R.R. Martin, może robić, co chce. Przynajmniej dopóki Netflix będzie chciał się pod tym podpisać.

A oczywiste jest, że Netflix będzie chciał się pod tym podpisać, bo kiedy David Letterman rozmawia na twojej platformie z Barackiem Obamą, to znaczy, że się liczysz. Pamiętam, jak w lutym 2013 roku, nie mając w Polsce oficjalnie dostępu do Netfliksa, recenzowaliśmy "House of Cards" i zastanawialiśmy się, czy "seriale internetowe" mają rację bytu. Pięć lat później Netflix dyktuje wszystkim warunki i jest miejscem, gdzie jeden z najbardziej znanych dziennikarzy na świecie rozmawia z byłym prezydentem USA. To jest niesamowity sukces i przede wszystkim za to "Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać" dostaje dziś od nas ten hit. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10