Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i kity

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

KIT TYGODNIA: Ci męczący milenialsi - nieudane "Alone Together"

"Alone Together" (Fot. Freeform)

"Alone Together" (Fot. Freeform)


Weź parę irytujących bohaterów, udowadniaj na każdym kroku, jak bardzo nie pasują i gardzą otaczającą ich rzeczywistością i dodaj do tego dowcipy na temat współczesnych związków, młodych ludzi i wszystkiego dookoła. Przepis na sukces? Nie w przypadku "Alone Together".

Produkcja stacji Freeform, w którym twórcy, Esther Povitsky i Benji Aflalo, wcielili się w pewne wersje samych siebie, jest przykładem na to, jak nawet dobry pomysł może przepaść w miernym wykonaniu. Serialowi Esther i Benji to para milenialsów najgorszego typu – wiecznie narzekający na swoje życie, niemający na nie sensownego pomysłu i spędzający czas na bezproduktywnych rozmowach. Widzieliśmy to już w różnych wersjach, w których zwykle się sprawdzało, bo wbrew pozorom takich ludzi i ich wady zwykle łatwo polubić. Tutaj są absolutnie nie do zniesienia.

Może to kiepskie aktorstwo (zwłaszcza Aflalo), może brak jakichkolwiek świeżych pomysłów – w każdym razie "Alone Together" ogląda się niezwykle ciężko, a 20 minut wydaje się trwać całe wieki. Czemu tych dwoje się ze sobą zadaje to dobre pytanie, a jeszcze lepszym jest: czemu właściwie mamy ich męki oglądać? Emocji tu za grosz, ludzi, z którymi można by się utożsamić brak, okazji do śmiechu niewiele. Miała być kolejna słodko-gorzka komedia, wyszedł zbiór w najlepszym razie średnich skeczy. Lepiej obejrzeć jakiś stand-up. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10