Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i kity

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Londyńscy detektywi kontra koniec świata w "Hard Sun"

"Hard Sun" (Fot. BBC)

"Hard Sun" (Fot. BBC)


Para kompletnie do siebie niepasujących detektywów? Jest. Mroczne sekrety z przeszłości? Oczywiście, że są. Zgraja psychopatycznych morderców biegających po ponurych londyńskich ulicach? Nie może być inaczej. Dodajcie jeszcze do tych znajomych elementów nieuchronną zagładę ludzkości za dokładnie 5 lat, a otrzymacie "Hard Sun", nowy serial twórcy "Luthera", Neila Crossa.

Wymieszanie standardowego kryminału z motywem rodem z science fiction wygląda bardzo intrygująco, ale jeśli liczycie na filozoficzne rozważania o naturze nieuniknionego i moralności w obliczu apokalipsy, to powinniście nieco obniżyć oczekiwania. Bo "Hard Sun" to czysta, napędzana adrenaliną rozrywka, która sięga wprawdzie po większe tematy, ale ani przez moment nie ukrywa, że stawia przede wszystkim na akcję, napięcie i szybkie tempo, nawet kosztem perfekcyjnej logiki.

Wszystko to w towarzystwie Charliego Hicksa (Jim Sturgess) i Elaine Renko (Agyness Deyn), pary londyńskich detektywów (oczywiście z problemami), którzy przypadkiem odkrywają, że Ziemia jest skazana na zagładę, co nastąpi dokładnie za 5 lat. Fakt ten jest jednak skrzętnie ukrywany przed opinią publiczną, więc para trafia na celownik służb, co z kolei prowadzi do szeregu nieprzewidzianych zdarzeń i szalonych zwrotów akcji.

Gdzieś pomiędzy tym wszystkim jest także miejsce na sporo solidnego i piekielnie mrocznego kryminału oraz rozwój trudnego partnerstwa pomiędzy bohaterami, którzy nie mają wielu powodów, by sobie ufać. "Hard Sun" bywa koszmarnie naciągane, ale przymykając oko na jego wady, dostaniemy serial próbujący nieco odejść od dobrze znanych schematów , a przy tym wciągający jak diabli. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10