Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i kity

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Alex Godman coraz bliżej ciemnej strony w "McMafii"

"McMafia" (Fot. BBC)

"McMafia" (Fot. BBC)


Gdy Alex Godman (James Norton) z oporami wchodził do przestępczego świata, nie spodziewał się zapewne, że ten wciągnie go szybciej i bardziej, niż by sobie tego życzył. Pierwszy krok pociągnął jednak za sobą kolejne i ani się obejrzeliśmy, a nasz bankier zamiast imprez charytatywnych, zaczął odwiedzać rezydencje meksykańskich przemytników. To się nazywa szybki awans!

Choć równie możliwe, że póki co jest pionkiem, którego naiwność wykorzystują wszyscy dookoła, a on sam nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy. Wszystko dlatego, że motywy działania niejakiego Antonio Mendeza (Caio Blat) są na razie dość niejasne – bo trudno mi uwierzyć w czysty zysk. Alex zresztą również pozostawał nieufny, przynajmniej dopóki jego fałszywy przyjaciel ze studiów nie wyciągnął asa z rękawa.

Wyraz twarzy bohatera po zobaczeniu mordercy swojego wuja świetnie oddał wewnętrzną walkę, jaka się w nim właśnie toczy (trzeba podkreślić znakomite aktorstwo Nortona). Konflikt pomiędzy porządnym finansistą, a aspirującym gangsterem wkracza właśnie w decydującą fazę i trudno oprzeć się wrażeniu, że ten pierwszy jest na straconej pozycji. Nawet mimo wsparcia Rebeki (Juliet Rylance), jedynej osoby, która przypomina Alexowi, kim naprawdę jest.

Bo jak widzieliśmy choćby po przykładzie Vadima Kalyagina (Merab Ninidze), rodzina pomaga wprawdzie zachować pozory, ale człowieczeństwo już niekoniecznie. Czy Alex pójdzie tą samą ścieżką? Nie wiem jak Was, ale mnie ta sprawa intryguje coraz bardziej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10