"Hang the DJ" jak Spotify i dzieci na statku kosmicznym. "Black Mirror" - zobaczcie kulisy 4. sezonu

"Black Mirror" (fot. Netflix)

0

Statek kosmiczny, Islandia i aplikacja randkowa jak Spotify. Netflix opublikował 6 krótkich filmów, które zabierają nas za kulisy każdego z odcinków 4. sezonu "Black Mirror".

W filmie poświęconym "USS Callister" Charlie Brooker zdradza: "Po raz pierwszy w życiu stworzyłem wnętrze statku kosmicznego. (…) Przyprowadziłem tu dzieci. Pomyślały, że tata kupił statek kosmiczny". Omawiając "Arkangel", Brooker znów wspomina o własnych dzieciach i przyznaje, że po przyjściu na świat pierwszego dziecka cały czas czuł przerażenie, że coś stanie się maluchowi. W materiale pojawiają się także Jodie Foster i Rosemarie DeWitt.

Dzięki materiałowi o kulisach "Krokodyla" dowiadujemy się od Annabel Jones, dlaczego twórcy zdecydowali się na zrealizowanie odcinka na Islandii. W odcinku o "Hang the DJ" Charlie Brooker porównuje randkowy system do... Spotify. Maxine Peake, czyli Bella, gwiazda czarno-białego odcinka "Metalhead" przyznaje, że po zdjęciach do swojego odcinka była dość obolała i poobijana.

Na koniec twórca "Black Mirror" opowiada o zamyśle finału 4. sezonu, "Black Museum": "Rzuciliśmy się w wir wspomnień. W każdej gablotce jest coś związanego z poprzednimi odcinkami". Potwierdza również teorię, że na ścianie znajdują się twarze ekipy serialu.