Ruszają zdjęcia do polskiego serialu Netfliksa. Znamy już obsadę i zarys fabuły

Fot. Netflix

0

W obsadzie polskiego serialu Netfliksa, osadzonego w świecie, w którym żelazna kurtyna nie upadła, znajdują się Michalina Olszańska, Maciej Musiał i Andrzej Chyra. Zdjęcia mają wystartować w tym tygodniu.

Serwis Filmstart, a za nim m.in. Wirtualna Polska podają nieoficjalną informację, że w tym tygodniu w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netfliksa. W obsadzie są m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

8-odcinkowy serial będzie nakręcony w języku polskim, a wyreżyserują go Agnieszka Holland (wcześniej pracująca m.in. przy "House of Cards") i Kasia Adamik. Produkcja będzie kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentować alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan, obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall ("Jurrasic World") i Robert Zotnowski ("House of Cards") ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak ("House Media") oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Premiera serialu prawdopodobnie jeszcze w 2018 roku.