"Opowieść podręcznej": ShowMax pokaże 2. sezon zaraz po USA

"Opowieść podręcznej" (fot. Hulu)

2. sezon "Opowieści podręcznej" będzie dostępny w Polsce równolegle z USA. Podobnie jak rok temu, wszystkie odcinki będą pojawiać się na bieżąco na platformie ShowMax.

Dwa pierwsze odcinki 2. sezonu "Opowieści podręcznej" zostaną udostępnione w dniu premiery, a kolejne będą pojawiać się pojedynczo co tydzień. Cały sezon liczy łącznie 13 odcinków.

Jak zapowiadają twórcy, nowa odsłona "Opowieści podręcznej" będzie jeszcze bardziej mroczna. Offred (laureatka Złotego Globu Elisabeth Moss) stara się uciec z Gileadu. Los Ofglen (Alexis Bledel) jest wyjątkowo niepewny po tym, jak kobieta dopuściła się ataku na służby. Nie zabraknie małżeństwa Waterfordów: Joy (Yvonne Strahovsky) i Freda (Joseph Fiennes), a także innych postaci z 1. sezonu. Wśród bohaterów znajdą się też nowe twarze: żona Ofglen - Sylvia (Clea DuVall) oraz tajemnicza postać z kolonii grana przez Marisę Tomei.

W nowych odcinkach zobaczymy wspomniane w 1. sezonie kolonie, do których zsyła się bezpłodne kobiety i dysydentów, by oczyszczali ziemię z toksycznych odpadów. Dowiemy się również więcej o przerażającej Ciotce Lydii oraz o życiu pozostałych Ciotek. Podane zostaną nowe informacje na temat matki Offred, a także o sytuacji na świecie poza granicami Gileadu.

Elisabeth Moss podkreśliła, że twórcy bardzo starali się, by jak najwięcej kobiet odpowiadało za realizację "Opowieści podręcznej". Połowa reżyserów 13 odcinków to kobiety. Ważnym motywem będzie temat macierzyństwa.

Twórcy zaprezentowali już zwiastun oraz zdjęcia z 2. sezonu. Premiera kolejnej odsłony "Opowieści podręcznej" zaplanowana jest na 25 kwietnia.

REKLAMA