"Fire and Fury": Powstanie serial na podstawie książki kompromitującej Donalda Trumpa

Donald Trump (Fot. Gage Skidmore/Flickr)

Michael Wolff, który opisał kampanię i prezydenturę Trumpa w "Fire and Fury: Inside the Trump White House", sprzedał prawa do zrealizowania serialu na podstawie swojej książki.

W "Fire and Fury: Inside the Trump White House" Michael Wolff skupia się na opisie zachowania Trumpa, chaotycznych interakcjach pomiędzy jego głównymi doradcami oraz komentarzach bliskiego współpracownika prezydenta, Steve'a Bannona (który zresztą stracił posadę i względy Trumpa po opublikowaniu książki).

Z lektury dowiedzieć się można również, że pracownicy Białego Domu nie darzą szacunkiem swojego szefa, uważając wręcz, że nie jest zdolny do sprawowania tak ważnej funkcji. Wolff, pisząc książkę, przeprowadził ponad 200 wywiadów z pracownikami różnego szczebla, spędził też dużo czasu, prowadząc samodzielne obserwacje w Białym Domu.

Książka ma ukazać się w Polsce w lutym pod tytułem "Ogień i furia: Biały Dom Trumpa". "Fire and Fury" z miejsca stało się bestsellerem, na całym świecie sprzedano już ponad milion egzemplarzy.

Jak informuje BBC, powołując się na "The Hollywood Reporter", Michael Wolff sprzedał prawa do książki za siedmiocyfrową kwotę. Nie wiadomo jeszcze, która stacja wyemituje serial. Prawa zakupiła firma Endeavor Content. Wolff będzie jednym z producentów wykonawczych, u boku byłego szefa Channel 4 i BBC Michaela Jacksona.

Donald Trump na swoim Twitterze stwierdził, że "Fire and Fury" to książka nieprawdziwa, a jej autor jest chory psychicznie. Wolff podziękował Trumpowi za te opinie w wywiadzie dla NBC, dodając, że taka "reklama" nie tylko napędza sprzedaż książki, ale również udowadnia tezy w niej zawarte.

Steve Bannon, niegdyś jeden z najbliższych współpracowników prezydenta USA, również mocno odczuł publikację "Fire and Fury". Trump nazwał go "niechlujnym Steve'em" i stwierdził, że ten postradał zmysły. Wolff opisuje niepochlebne opinie Bannona na temat Trumpa i sugestie, że prezydent dopuścił się zdrady w kontaktach z Rosjanami podczas kampanii. Steve Bannon stracił posadę w firmie Breitbart News, którą kierował.

"Fire and Fury" - okładka książki (Fot. Henry Holt and Company)

"Fire and Fury" - okładka książki (Fot. Henry Holt and Company)

REKLAMA