"Heathers": Shannen Doherty i Selma Blair w zwiastunie serialu na podstawie kultowego filmu

Heathers (Fot. Paramount Network)

"Geje i Żydzi się skończyli" - słyszymy w trailerze serialowej wersji "Heathers", osadzonego w naszych czasach remake'u kultowego filmu z lat 80.

Oryginalne "Heathers" - w wersji polskiej "Śmiertelne zauroczenie" - to film z 1988 roku w reżyserii Michaela Lehmanna. Opowiada historię Veroniki Sawyer, która zadaje się z trzema najpopularniejszymi dziewczynami w szkole. Wszystkie mają na imię Heather. Kiedy Veronica dochodzi do wniosku, że Heathers są groźne, postanawia rozwiązać problem z pomocą socjopatycznego J.D. W rolach głównych wystąpili Winona Ryder, Shannen Doherty oraz Christian Slater.

Serialowa wersja "Heathers" dostosowana jest do rzeczywistości 2018 roku. Liderka kliki popularnych dziewczyn jest puszysta, a jedna z Heathers to tak naprawdę Heath, który zrezygnował z identyfikacji płciowej. Te motywy stają się przedmiotem wielu żartów. W jednej ze scen w trailerze słyszymy pracownika szkoły, który ironicznie stwierdza: "Geje i Żydzi się skończyli". Pod przykrywką czarnego humoru twórcy nowej wersji "Heathers" z pewnością chcą dać głos grupom do tej pory marginalizowanym - to ciekawy zabieg, ale na ocenę trzeba będzie poczekać do premiery. Oby nie wyszło karykaturalnie.

W serialu "Heathers" gościnnie pojawi się gwiazda oryginału, Shannen Doherty. Zobaczymy także inną czarnowłosą gwiazdę lat 90. - Selmę Blair. W role głównych bohaterów wcielają się Grace Victoria Cox (Veronica), James Scully (J.D.), Melanie Field (Heather Chandler), Jasmine Mathews (Heather McNamara) i Brendan Scannell (Heather Duke). Pilot został wyreżyserowany przez Leslye Headland, a autorem scenariusza jest Jason Micallef, showrunner serialu.

Serialowa wersja "Heathers" zadebiutuje na antenie 7 marca na Paramount Network, które 18 stycznia zamieniło się Spike TV.

REKLAMA