"Riverdale" z odcinkiem musicalowym w 2. sezonie. Pomysł jest dosyć nietypowy

"Riverdale" (Fot. Netflix)

0

Obsada "Riverdale" śpiewa jak zdobywcy Grammy, to była więc kwestia czasu, kiedy w 2. sezonie pojawi się odcinek musicalowy. Stacja CW zaplanowała jego premierę na 18 kwietnia.

Magia Broadwayu i horror Stephena Kinga połączą swoje siły w Riverdale High School. W 2. sezonie serialu CW zobaczymy odcinek "A Night to Remember", składający się z aż 11 piosenek śpiewanych przez młodszą i starszą obsadę. Osią fabuły będzie szkolna produkcja.

Jak czytamy w ogłoszeniu Riverdale High Drama Department, "Carrie: The Musical" będzie połączeniem powieści Kinga z 1974 roku, filmu Briana De Palmy z 1976, Broadwayowskiej adaptacji z 1988, sztuki teatralnej z 2012 oraz remake'u w reżyserii Kimberly Peirce z 2013 roku.

Za reżyserię nietypowego szkolnego spektaklu odpowiada Kevin Keller. Jughead Jones stanie za kamerą, by przygotować film dokumentalny opowiadający o szkolnej produkcji. W rolę tytułową wcieli się Cheryl Blossom, Veronica Lodge zagra główny czarny charakter - Chrisa Hargensena. Betty Cooper i Archie Andrews wcielą się w rolę złotej pary Sue Snell i Tommy'ego Rossa. Josie McCoy sportretuje nauczycielkę WF-u, a Alice Cooper zagra matkę Carrie. Oto pełne ogłoszenie obsady, prosto z murów Riverdale High:

Ciekawostką jest, że showrunner "Riverdale" Roberto Aguirre-Sacasa napisał scenariusz do remake'u "Carrie" z 2013 roku, dlatego można spodziewać się, że w odcinku pojawią się smaczki lub żarty opowiadające o doświadczeniach twórcy z tym tytułem.

W przeszłości wielokrotnie słyszeliśmy, jak śpiewa obsada "Riverdale": Archie prezentował autorskie utwory, Josie and the Pussycats wykonało wiele świetnych coverów, takie jak "I Feel Love" czy "Milkshake", Veronica i Betty również stawały za mikrofonem. Po raz pierwszy będziemy mieć jednak do czynienia z pełnowymiarowym odcinkiem musicalowym.

Nowe odcinki "Riverdale" można oglądać w Netfliksie.