Czy będzie 2. sezon "The End of the F***ing World"? Twórcy opowiadają o dalszych planach i swojej wizji

"The End of the F**ing World" (Fot. Netflix)

O potencjalnym 2. sezonie "The End of the F***ing World" wypowiedział się twórca komiksowego pierwowzoru Charles Forman oraz showrunner serialu Jonathan Entwistle.

"The End of the F***ing World", odkąd pojawiło się na Netfliksie, wywołało furorę i już w styczniu zapewniło pierwszego mocnego kandydata do podsumowań roku. Wielu widzów domaga się 2. sezonu, jest jednak spora grupa wielbicieli, która uważa, że historia jest już zamknięta i nie potrzebuje kontynuacji. Jak odnoszą się do tego twórcy?

Charles Forsman, autor komiksu "The End of the F***ing World", w wywiadzie z Vulture, przyznał:

Nie wiem jeszcze nic o 2. sezonie. Osoby decyzyjne wciąż rozmawiają. Nie miałem żadnych wiadomości od nich od jakiegoś czasu, ale jestem pewien, że wszyscy widzą błagania w internecie o nowe odcinki. Zobaczymy.

Jonathan Entwistle, showrunner, w rozmowie z Thrillist, powiedział z kolei:

Codziennie dostaję tysiące wiadomości w mediach społecznościowych z pytaniami o 2. sezon albo z pomysłami na nowe odcinki. Czytałem jednak sporo recenzji starszych widzów, którzy twierdzą, że nie możemy zrobić 2. sezonu, bo wtedy nie wyszłoby to, to i to. Wszystkie te głosy są bardzo ważne. Bierzemy je pod uwagę, by zastanowić się, czy jest dobry sposób na kontynuację, z zachowaniem tonu serialu. Bo to wydaje mi się kluczowe. Bez komiksu jako zaplecza, właściwie skończyliśmy historię Charlesa, musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób opowiemy o świecie "The End of the F***ing World" i sprawimy, że ta opowieść będzie wciąż świeża i ekscytująca.

A czy jest opcja, żebyśmy zobaczyli 2. sezon "The End of the F***ing World" bez Charlesa, z samą Alyssą?

To historia Jamesa i Alyssy - to dzięki temu ludziom tak spodobał się serial. Dlatego 2. sezon musiałby opowiadać o nich. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli pokazać tę dwójkę w trasie, robiącą coś w tym dziwnym świecie - dodał Enrwistle.

Wszystkie odcinki "The End of the F***ing World" są dostępne w serwisie Netflix.

REKLAMA