Laverne Cox z "Orange is the New Black" na okładce "Cosmopolitan"

"Orange is the New Black" (Fot. Netflix)

0

Laverne Cox, odtwórczyni roli Sophii w "Orange is the New Black", jest pierwszą osobą transpłciową, która pojawiła się na okładce magazynu "Cosmopolitan".

Laverne Cox zdobi okładkę lutowego numeru magazynu, a konkretnie wydania z Republiki Południowej Afryki. W tym miesiącu hasłami przewodnimi "Cosmo" w RPA są #SayYesToLove oraz wsparcie dla osób LGBTQI+ (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Queer, Questioning & Intersex). Sesji zdjęciowej towarzyszy krótki wywiad, który można obejrzeć poniżej.

W rozmowie z magazynem Cox zdradziła między innymi, jaka była najbardziej romantyczna rzecz, jaką ktoś kiedykolwiek dla niej zrobił:

Partnerzy bardzo często utrzymywali moje istnienie w tajemnicy przed otoczeniem, ponieważ jestem czarnoskórą transpłciową kobietą. Dlatego kiedy mój były przedstawił mnie swojemu ojcu, a następnie zaproponował, bym spędziła Chanukę z jego rodziną, to była najbardziej wyjątkowa rzecz na świecie. Kobiety trans zasługują, by kochać je otwarcie, nie w tajemnicy.

Laverne ma również przesłanie do wszystkich czytelników: "Pozbądźcie się strachu i żyjcie wesołym, beztroskim życiem. Jeśli ja mogę, to Wy też" - mówi aktorka.

Okładkę lutowego wydania polskiej wersji "Cosmo" zdobi Megan Fox, a amerykańskiego - gwiazdy "Riverdale": Lili Reinhart i Camila Mendes. Kibicujemy, by okładka z Laverne trafiła do naszego kraju.


 
Wszystkie odcinki "Orange is the New Black" dostępne są w serwisie Netflix.