6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Czarodziejki" (Fot. WB)

0

CW zamawia nowe "Czarodziejki". Katrina Law powróci do "Arrow". Courtney B. Vance i Mary-Louise Parker zagrają w pilocie nowego serialu FX. A oprócz tego "Gotham" oraz mnóstwo pilotów ABC i CBS.

1. CW tworzy feministyczny reboot "Czarodziejek". Nowa wersja kultowej produkcji dostała na razie zamówienie dla pilota. Osadzony we współczesności serial będzie mieć feministyczny wydźwięk.

2. Katrina Law ponownie w "Arrow". Aktorka powróci jako Nyssa Al Ghul w odcinku 16, "The Thanatos Guild". Producenci obiecują niezapomnianą godzinę telewizji.

3. Courtney B. Vance i Mary-Louise Parker w pilocie nowego serialu FX. Duet zagra główne role w pilocie serialu "Compliance". On wcieli się w menedżera prywatnego funduszu kapitałowego, ona w kobietę przydzieloną przez władze do monitorowania jego działań. Twórcą jest Scott Rudin ("The Newsroom").

4. CBS zamawia 6 nowych pilotów. Wśród zamówień znajdują się rebooty "Magnum" i "Cagney i Lacey", a także procedural "Chiefs", którego bohaterkami są trzy kobiety stojące na czele policji; sitcom "Fam", opowiadający o kobiecie, w której spokojne życie wkracza szalona przyrodnia siostra; komedia "Here Comes the Neighborhood" o facecie z Midwestu, który zamieszkuje w trudnej dzielnicy w Los Angeles; oraz jeszcze jedna komedia - "Pandas in New York" o rodzinie hinduskich lekarzy i ich zbuntowanym najmłodszym synu.

5. ABC zamawia 7 nowych pilotów. Zamówienia ABC to: komedia "Most Likely To", której twórcą jest Diablo Cody ("Juno"), opowiadająca o dwójce znajomych ze szkoły, odkrywających po 20 latach, że mają ze sobą dużo wspólnego; "Whiskey Cavalier", czyli komediodramat o superagencie FBI, który zaczyna współpracować z pewną agentką CIA; "The Fix" - historia byłej prokurator, która po przegraniu ważnej sprawy opuściła Los Angeles, by zamieszkać w Oregonie, a teraz powraca po latach; "Safe Harbor" - serial o policjantach, którzy angażują się w emocjonalne, wstrząsające i często też zabawne sytuacje; "Staties" - serial o nowojorskiej policjantce, wysłanej na prowincję, po tym jak popełniła duży błąd; "A Million Little Things" - opowieść o grupce przyjaciół, którzy postanawiają odmienić swoje życie, po tym jak jedno z nich umiera; a także niezatytułowany projekt o piątce czarnoskórych kobiet, które pracują w nowojorskiej policji.

6. "Gotham" wraca z marcu - zobaczcie zwiastun. Serial powróci 1 marca. Zapowiedziano pojawienie się Jokera (ale z twistem), a ponadto ogłoszono, że David W. Thompson przejmuje rolę złoczyńcy zwanego Strachem na wróble. Grający go do tej pory Charlie Tahan opuszcza serial.