7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"iZombie" (Fot. CW)

0

Będzie adaptacja kolejnych książek Margaret Atwood. ABC zamawia nowe seriale, w tym thriller prawniczy Marcii Clark. "Star Trek: Discovery" idzie w politykę. A oprócz tego "iZombie", "Endeavour" i jeszcze więcej zamówień.

1. Będzie adaptacja kolejnych książek Margaret Atwood. Anonymous Content i Paramount Television nabyły prawa do adaptacji trylogii "MaddAddam", na którą składają się książki "Oryks i Derkacza", "Roku potopu" i "MaddAddam". To opowieść o globalnej pandemii i końcu ludzkości, a także małej grupce ludzi, która przetrwała i teraz musi wychować nowe pokolenie.

2. ABC zamawia nowe seriale, w tym thriller prawniczy Marcii Clark. ABC zamówiło piloty "For Love", "Salvage" i "The Fix". "For Love" to projekt Michaela Cooneya, osadzony w Nowym Orleanie i opowiadający o dziewczynie, której narzeczony został zabity pięć lat temu. Tyle że po tych pięciu latach ona otrzymuje od niego telefon. "Salvage" to serial Dona Todda, opowiadający o byłym gliniarzu, który chce spokojnie żyć na prowincji, na Florydzie. Ale okoliczności zmuszają go do powrotu do pracy. Z kolei "The Fix" to prawniczy thriller Marcii Clark, prokurator w sprawie O.J.-a Simpsona. Bohaterką jest prokurator, która ucieka z Los Angeles do Oregonu po przegraniu największej sprawy w swojej karierze. Po latach powraca, aby doprowadzić sprawę do końca. Marcia Clark pisze i produkuje serial wraz z Elizabeth Craft i Sarą Fain.

3. CBS zamawia kolejne piloty. Zamówienie od CBS dostały serial dramatyczny "Murder" i komedie "I Mom So Hard" oraz "History of Them". "Murder" to projekt oparty na miniserialu BBC i opowiadający o różnych perspektywach osób uwikłanych w przestępstwa - policjantów i morderców, świadków i ofiar, przyjaciół i rodzin. Serial będzie zrobiony w stylu dokumentu true crime. "I Mom So Hard" to sitcom produkowany przez Michelle Nader ("2 Broke Girls") i Roba Thomasa ("Veronica Mars"), oparty na internetowym projekcie #imomsohard. Jego twórczynie Kristin Hensley i Jen Smedley będą w nim grały siebie - dwie przyjaciółki i matki, które się wspierają. Z kolei "History of Them" to historia dwójki przyjaciół - Luny (Ana Villafañe z "South Beach") i Adama (Brett Dier, czyli Michael z "Jane the Virgin") - którzy zakochali się w sobie dzięki internetowi.

4. Brett Dalton w nowym serialu ABC. Znany z "Agentów T.A.R.C.Z.Y." aktor teraz gra w "Deception" - serialu o upadłym magiku współpracującym z FBI. Premiera 11 marca.

5. "Endeavour" wraca w lutym. 5. sezon brytyjskiego serialu kryminalnego, osadzony w 1968 roku, startuje 4 lutego.

6. Zapowiedź powrotu "iZombie". Serial wraca 26 lutego z 4. sezonem, a w nowym zwiastunie możecie zobaczyć, jak zmienia się serialowe Seattle.

7. "Make the Empire Glorious Again" w "Star Trek: Discovery". Lekko zmienione hasło z kampanii Donalda Trumpa znajdzie zastosowanie w dzisiejszym odcinku serialu.