Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W tym tygodniu wśród naszych hitów znalazło się miejsce dla "American Crime Story", "Counterpart", "One Day at a Time", "Z Archiwum X" i nie tylko. Są też kity, a wśród nich nowe seriale HBO i TNT.

HIT TYGODNIA: "Odpowiednik", czyli co jest lepsze od jednego J.K. Simmonsa w serialu? Dwóch J.K. Simmonsów


"Counterpart" (Fot. Starz)

"Counterpart" (Fot. Starz)


Szpiegowski thriller w Berlinie? Niby przerabialiśmy to już wielokrotnie, ale trudno o lepsze miejsce akcji dla serialu, w którym istnieją dwa równoległe światy, a klimat pomiędzy nimi bardzo przypomina atmosferę zimnej wojny.

J.K. Simmons w roli dwóch Howardów Silków w "Odpowiedniku" (tytuł oryginalny - "Counterpart") zachwyca podwójnie. Howard nr #2 to dobrze nam znany Simmons-brutal, którego oglądaliśmy w "Whiplash" czy "Oz". Natomiast Howard #1 przypomina nam o łagodniejszej stronie aktora, którą mogliśmy podziwiać chociażby w "Juno".

"Odpowiednik" spodobał nam się nie tylko dzięki zdobywcy Oscara. Na pochwałę zasługuje również sam koncept, gdzie thriller szpiegowski miesza się z science fiction. Serial skłania też do bardzo ciekawych refleksji na temat wpływu otoczenia kontra uwarunkowań genetycznych oraz wychowania na nasze losy, a także o znaczeniu pojedynczych decyzji. Pilot zostawił nas z wieloma pytaniami, na które bardzo chętnie poznamy odpowiedź w kolejnych odcinkach. Oby twórcy udzielili satysfakcjonujących odpowiedzi! [Paulina Grabska]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA