Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Most nad Sundem", czyli okrucieństwo bez granic


"Most nad Sundem" (Fot.  SVT1/DR1)

"Most nad Sundem" (Fot. SVT1/DR1)


Po fantastycznym pierwszym odcinku serii czwartej kolejne dwa tygodnie okazały się nieco rozczarowujące. Wątki śledztwa mnożyły się bezładnie, a perypetie prywatne spychano trochę na margines. Nie było w wystarczającym stopniu, tak typowych dla tego szwedzko-duńskiego kryminału, emocji i poczucia bezsilności przed ekranem, a sezon zdawał się zmierzać donikąd. Jednak najnowszy odcinek udowadnia, że scenarzyści mają plan. Wystarczyło trochę poczekać.

Wreszcie wiemy, że cała masa opowiedzianych dotąd osobnych historii ofiar i ich bliskich jakoś się łączy. To jednak tylko jeden z przełomowych momentów tego tygodnia. Cieszy fakt, że Saga mogła znów wykazać się umiejętnością śledzenia powiązań i po trudnych więziennych przejściach wraca do siebie. Odcinek zostanie jednak w pamięci także ze względu na zemstę tak okrutną, że nawet w "Moście nad Sundem" jest to nieco szokujące. Wprawdzie zdajemy sobie sprawę, że ukarany przez mordercę ojciec sam jest groźnym bandytą, ale nie możemy nie współczuć mu, kiedy na skutek skomplikowanego planu zemsty sam staje się katem córki, którą kocha nad życie.

Scenarzyści "Mostu nad Sundem" najwyraźniej nie cofną się przed niczym. Tym ciekawiej zapowiada się więc druga połowa sezonu. Zwłaszcza że wątki prywatne coraz mocniej zaczynają dochodzić do głosu. Nawet Lilian wreszcie zobaczyliśmy przez chwilę poza sytuacją zawodową. Wygląda też na to, że relacja Sagi i Henrika zmienić się musi na zawsze – niezależnie od tego, jakie decyzje na temat przyszłości podejmą. Czekamy niecierpliwie na więcej ponurych zwrotów akcji w śledztwie, a równocześnie liczymy, że naszym ulubionym policjantom uda się jakoś przetrwać. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10