Miasto pełne horrorów. Zapowiedź "Castle Rock" - serialu na podstawie twórczości Stephena Kinga

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

Wiele historii stworzonych przez Stephena Kinga w jednym serialu? Tak będzie wyglądać "Castle Rock" - nowa produkcja Hulu, za którą stoi J.J. Abrams. Zobaczcie nowy zwiastun.

Od "Skazanych na Shawshank", przez "Carrie", "Cujo", "Mgłę" i jeszcze więcej tytułów znanych wszystkim miłośnikom twórczości Stephena Kinga. Nowa zapowiedź "Castle Rock" to krótka, ale pełna odniesień uczta dla fanów pisarza i na taką też szykuje się serial, który ma połączyć znane z książek motywy w jednym świecie.

Akcja nowego serialu Hulu będzie się rozgrywać w tytułowym mieście w stanie Maine, które często przewijało się w twórczości Kinga, stając się swego rodzaju symbolem wykreowanego przez niego świata. Głównym bohaterem będzie Henry Deaver (André Holland z "The Knick"), prawnik zajmujący się sprawami skazanych na śmierć. Jego klienta, osadzonego w więzieniu Shawshank, zagra znany z roli Pennywise'a w filmie "To" Bill Skarsgård.

Do świata Stephena Kinga powróci również Sissy Spacek ("Carrie"), która wcieli się w Ruth, matkę Henry'ego, związaną ze znanym z książek szeryfem Alanem Pangborne'em (Scott Glenn z "Pozostawionych"). Na ekranie zobaczymy też Melanie Lynskey ("Togetherness"), Jane Levy ("Suburgatory") i Terry'ego O'Quinna ("Lost").

"Castle Rock" nie ma być kolejną ekranizacją, a raczej czerpiącym garściami z wyobraźni Stephena Kinga hołdem dla jego twórczości. Twórcami serialu są Sam Shaw i Dustin Thomason ("Manhattan"), wśród producentów jest J.J. Abrams. Premiera w tym roku.

REKLAMA