5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"American Gods" (Fot. Starz)

0

"American Gods" ma nowego showrunnera. Lauren Cohan z "The Walking Dead" szuka nowego serialu. Słaby start "A.P. Bio". A oprócz tego kolejne piloty ABC i CBS, w tym nowe "Tajemnice Los Angeles".

1. "American Gods" ma nowego showrunnera. Jesse Alexander, który współpracował z Bryanem Fullerem przy "Hannibalu" i "Star Trek: Discovery", poprowadzi produkcję "American Gods" w 2. sezonie. Alexander zastąpi Fullera i Michaela Greena, którzy odeszli w listopadzie. The Hollywood Reporter pisze, że wcześniej kilkoro uznanych showrunnerów odmówiło, kiedy im zaoferowano tę pracę. Wyszło także na jaw, że Fuller i Green mieli już napisanych 6 odcinków nowego sezonu. Prawdopodobnie zostaną one wyrzucone do kosza i Alexander zacznie od zera. Powody nie są tylko związane z budżetem. Neil Gaiman był ponoć niezadowolony z tego, w jakim kierunku idzie serial i że to nie jest wierna adaptacja.

2. Słaby start "A.P. Bio". Nowy serial NBC wystartował z oglądalnością 3,1 mln/0,9. Ponieważ teraz czeka go kilka tygodni przerwy ze względu na igrzyska olimpijskie (nowe odcinki będą tylko na platformie internetowej), szanse, że przetrwa, nie są duże.

3. Lauren Cohan z "The Walking Dead" szuka nowego serialu. Nazwisko Lauren Cohan pojawiło się przy okazji tegorocznych pilotów. Deadline pisze, że aktorka ma przynajmniej kilka ofert, a jej kontrakt z "The Walking Dead" kończy się po 8. sezonie i niekoniecznie zostanie przedłużony. Cohan ma problem z tym, że kobiety w serialu AMC zarabiają znacznie mniej niż ich koledzy, i ostro negocjuje nowy kontrakt. Trudno powiedzieć w tym momencie, jak to się skończy, bo aktorka wyraźnie dała do zrozumienia, że jest dostępna, i zaczęła brać udział w spotkaniach w związku z pilotami nowych seriali.

4. ABC zamawia pilot nowej komedii. Serial autorstwa Bobby'ego Bowmana ("My Name Is Earl") opowiadać będzie o dorastaniu w rodzinie z ojcem, który ma chorobę psychiczną.

5. CBS zamawia cztery nowe piloty. Wśród zamówień znajduje się osadzony w latach 50. pilot serialu "L.A. Confidential" ("Tajemnice Los Angeles"), oparty na kultowym filmie i powieści Jamesa Ellroya. Scenariusz pisze Jordan Harper ("Gotham", "Mentalist"). Inne seriale, które zamówiono, to: "Red Line", czyli opowieść o białym policjancie, który przypadkiem zabija czarnoskórego lekarza, produkowana przez Avę DuVernay i Grega Berlantiego; prawniczy thriller 'Main Justice" Jerry'ego Bruckheimera, oparty na życiu byłego prokuratora generalnego Erica Holdera; a także dramat militarny "The Code" od Craiga Sweenya ("Limitless") i Craiga Turka ("The Good Wife").