2. sezon "Altered Carbon" bez Joela Kinnamana? Aktor mówi, jaka przyszłość czeka jego bohatera

"Altered Carbon" (Fot. Netflix)

0

Czy Joel Kinnaman zagra w 2. sezonie "Altered Carbon"? Aktor wyjaśnia wątpliwości. Uwaga na spoilery, także z kolejnych książek Richarda K. Morgana.

Dla osób, które obejrzały "Altered Carbon" w całości i mają ochotę na więcej, mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że Richard K. Morgan napisał aż trzy książki z Kovacsem w roli głównej. Zła, że jeśli Netflix pozostanie wierny materiałowi źródłowemu, w 2. sezonie nie zobaczymy większości znajomych twarzy.

W rozmowie z TV Line Joel Kinnaman odniósł się do kwestii, co stanie się z Takeshim Kovacsem i Eliasem Rykerem w 2. sezonie "Altered Carbon":

Nie wydaje mi się, że zobaczymy w serialu Kovacsa w powłoce Rykera. Nie mamy pojęcia, jak będzie wyglądał 2. sezon, ale instynkt podpowiada mi, że Netflix pójdzie śladem książek, a one rozgrywają się na kompletnie innych planetach i w innym świecie. Myślę, że "Altered Carbon" stanie się pewnego rodzaju serialem-antologią, gdzie może powtórzy się kilka bohaterów, ale raczej będziemy mieć nową obsadę w każdym sezonie. Ale na tym etapie nikt jeszcze nie wie, jak będzie wyglądał 2. sezon.

Takeshi Kovacs w kolejnych odsłonach książki - "Upadłe anioły" ("Broken Angels") i "Zbudzone furie" ("Woken Furies") - rzeczywiście przebywa w innej powłoce. Oznacza to, że Will Yun Lee, który wcielał się w rolę prawdziwego Kovacsa, również może nie powrócić do serialu w 2. sezonie. Jak skomentował Kinnaman:

Nie wiemy dokładnie, co wydarzyło się z prawdziwą powłoką Kovacsa, ale ponieważ on od dawna w niej nie jest, zakładam, że ta powłoka jest już nie do odratowania.

"Upadłe anioły" dzieją się w kolonii mocno oddalonej od Ziemi, a Kovacs musi przenieść się do niej za pomocą transferu strunowego, więc najbardziej prawdopodobne jest, że w 2. sezonie tę rolę zagra zupełnie inny aktor. Will Yun Lee być może miałby szansę na powrót w retrospekcjach. Sceny z prawdziwym Kovacsem i jego ukochaną Quell (Renée Elise Goldsberry) były niezwykle ważną częścią 1. sezonu, więc bardzo możliwe, że w drugiej odsłonie twórcy będą chcieli kontynuować ten wątek. Lee w rozmowie z TV Guide powiedział:

Nie mam pojęcia, czy wrócę, ale bez względu na wszystko bardzo się cieszę, że mogłem zagrać tę rolę. Relacja mojego bohatera z Quell była centralną częścią fabuły. Jako osoba o odmiennej niż biała rasa, przez 19 lat rzadko miałem okazję grać role, które znajdowały się w samym środku głównej intrygi, rzadko miałem ukochane na ekranie, prawdziwe uczucia z drugim bohaterem. Możliwość zagrania tego wszystkiego była niezwykła.

Goldsberry dodała, że uczucie Kovacsa i Quell rozpoczęło się kilkaset lat temu i jest większe niż fizyczne formy, niż śmierć. Aktorka przyznała także:

W 1. sezonie Quell nie pojawia się jako żywa postać. A mimo to jest wciąż obecna, wyczuwa się ją jako intuicję, serce wydarzeń. Choć jej nie ma, wciąż stanowi moralny kompas i zapewnia przewodnictwo Takeshiemu. Gdyby mieli okazję znowu się spotkać cieleśnie, wszystko by eksplodowało.

Trzymamy mocno kciuki, że bez względu na to, kto zagra nowego Kovacsa, wciąż będziemy mogli oglądać dawnego Takeshiego i Quell. Odcinek przedstawiający historię ich uczucia był jednym z najlepszych w całym 1. sezonie - więcej w naszej recenzji.

10 odcinków 1. sezonu "Altered Carbon" zadebiutowało na Netfliksie 2 lutego. W miniony weekend w Warszawie można było zwiedzać Pawilon Altered Carbon.