8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Killing" (Fot. AMC)

Duet z "The Killing" zagra razem w serialu Amazona. Cody Fern dołącza do obsady "House of Cards". "Firefly" powróci w formie książek. A oprócz tego "Get Shorty", nowy projekt twórczyń "Dziewczyn" i nie tylko.

1. Duet z "The Killing" zagra razem w serialu Amazona. Joel Kinnaman i Mireille Enos zagrają w serialu "Hanna" - adaptacji filmowego thrillera z 2011 roku. Wszystko będzie skupiać się wokół nastoletniej dziewczyny wychowywanej na zabójczynię. Kinnaman zagra jej tatę, żołnierza, który trenował Hannę, jak przetrwać w lasach w Polsce. Enos wcieli się w agentkę CIA, która tropi Hannę. Z kolei w roli Hanny zobaczymy Esme Creed-Miles (w oryginale grała ją Saoirse Ronan). Pilotowy odcinek napisze David Farr, który współtworzył scenariusz filmu. Reżyserować będzie Sarah Adina Smith ("Legion", "Room 104").

2. Cody Fern dołącza do obsady "House of Cards". Aktor znany z roli Davida Madsona w "Zabójstwie Versace: American Crime Story" pojawi się w 6. sezonie "House of Cards". Pierwotnie miał grać nową miłość Franka Underwooda, ale po zwolnieniu Kevina Spaceya ma to zostać zmienione. Wciąż jednak ma to być stała rola.

3. Felicity Huffman pojawi się w "Get Shorty". Felicity Huffman dołączyła do 2. sezonu serialu "Get Shorty". Zobaczymy ją w powracającej roli agentki FBI, której osobowość opisano jako "hipisowska terapeutka spotyka J. Edgara Hoovera" (wieloletniego dyrektora FBI).

4. Raúl Esparza odszedł z "Law & Order: SVU". Aktor, który dołączył do serialu w 14. sezonie, pożegnał się już z fanami i serialową ekipą.

5. "Firefly" powróci w formie książek. Serialowe "Firefly" nie wraca, ale będzie seria książek. W planach są na razie trzy tytuły, których bohaterami będą postacie znane z serialu: "Big Damn Hero" Nancy Holder, "The Magnificent Nine" Jamesa Lovegrove'a i "Generations" Tima Lebbona. Pierwsza z nich ukaże się jesienią. Joss Whedon będzie redaktorem konsultującym.

6. Jennifer Garner w nowym serialu HBO i twórczyń "Dziewczyn". Jennifer Garner pojawi się w serialu komediowym "Camping", który piszą Lena Dunham i Jenni Konner. Twórczynie "Dziewczyn" będą także prowadzić produkcję. Garner wcieli się w Kathryn Siddell-Bauers, matkę z Los Angeles, która lubi wszystko kontrolować. Podczas wyprawy ze znajomymi na camping z okazji 45. urodzin jej męża wiele rzeczy w jej życiu się zmienia. Dunham i Konner obiecują, że małżeństwa będą testowane, ktoś popełni przestępstwo, będą też niedźwiedzie. "Camping" to serial limitowany, będący adaptacją produkcji Sky Atlantic pod tym samym tytułem. Całość ma liczyć 8 odcinków.

7. Megan Follows została matką Wynonny Earp. Pierwsze zdjęcie z 3. sezonu serialu zaprezentował serwis TVLine.

wynonna-earp-megan-follows

8. George Clooney dzisiejszym gościem Davida Lettermana. Drugi odcinek "My Next Guest Needs No Introduction" od dziś jest dostępny na Netfliksie.

REKLAMA