Które seriale binge'ujemy na Netfliksie jako pierwsze? Oto najpopularniejsza dziesiątka - w Polsce i na świecie

"Narcos" (Fot. Netflix)

0

Netflix zdradził, od jakich seriali najczęściej zaczyna się nasze uzależnienie od maratonów. Łatwo możecie też sprawdzić, jak to było w Waszym przypadku - wszystkie dane są dostępne!

Binge-watching to drugie imię Netfliksa. Tak było na początku Stanach Zjednoczonych, a potem dołączył cały świat, w tym także Polska. Netflix przysłał nam listę 10 najpopularniejszych seriali, od których polscy widzowie rozpoczęli swoją przygodę z seryjnym oglądaniem (definiowanym jako obejrzenie całego sezonu w ciągu jednego tygodnia):

1. "Stranger Things"
2. "Narcos"
3. "House of Cards"
4. "Breaking Bad"
5. "Orange Is the New Black"
6. "Trzynaście powodów"
7. "Wikingowie"
8. "The 100"
9. "Rick i Morty"
10. "The Crown"

Jak bardzo polska lista różni się od światowej? Trochę się różni, choć częściowo to wynika z braku dostępności niektórych tytułów w naszym kraju (np. "The Walking Dead" czy "Grey's Anatomy").

1. "Breaking Bad"
2. "Orange is the New Black"
3. "The Walking Dead"
4. "Stranger Things"
5. "Narcos"
6. "House of Cards"
7. "Prison Break"
8. "Trzynaście powodów"
9. "Grey’s Anatomy"
10. "American Horror Story"

Netflix zdradził również, że pierwszy maraton zwykle trwa trzy dni i odbywa się w ciągu 12 dni od założenia konta w serwisie. Ponadto wiadomo, że 90% osób binge'uje przynajmniej jeden serial na rok, a 35% użytkowników po jakimś czasie obejrzało jeszcze raz serial, który binge'owali po raz pierwszy.

Serwis Mashable tymczasem przypomina, że bardzo łatwo sprawdzić, od którego serialu zaczęło się nasze uzależnienie od Netfliksa. Wystarczy wejść w Konto -> Mój profil -> Zobacz aktywność i zjechać na sam dół. Znajdziecie tam zarchiwizowane wszystkie tytuły, które oglądaliście na Netfliksie.

Z pewnym zdziwieniem odkryłam, że moje uzależnienie od Netfliksa zaczęło się od "Doktora Who" i "The IT Crowd". A jak to było z Wami?