Tak prezentuje się nowy Salem - czarny kocur Sabriny, nastoletniej czarownicy

"Sabrina, nastoletnia czarownica" (Fot. ABC)

0

Przygody nastoletniej czarownicy powrócą w nowej, mroczniejszej odsłonie - i taki też będzie Salem, czarny kocur głównej bohaterki. Koci casting już się odbył i twórca serialu prezentuje zwycięzcę.

Czarny kot w serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, to podstawa. Tak było w sitcomie z lat 90. z Melissą Joan Hart i nie zmieni się to w nowej odsłonie tej samej historii. Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale", jak również nowego serialu, osadzonego w Greendale, zaprezentował na Twitterze zwierzaka Sabriny, na pierwszy rzut oka znacznie bardziej dostojnego i diabolicznego od swojego poprzednika.

Serial, który przynajmniej w teorii ma być spin-offem "Riverdale", oparty będzie na komiksie "The Chilling Adventures of Sabrina". I jeśli twórcy będą się go trzymać, prawdopodobnie nie tylko Salem okaże się znacznie mroczniejszy od tego, do czego przyzwyczaił nas popularny sitcom o tej samej bohaterce.

Nową Sabriną będzie znana z "Mad Men" Kiernan Shipka, wiadomo także, że Jaz Sinclair ("Pamiętniki wampirów") zagra jej najbliższą przyjaciókę, Rosalind Walker. Serial pojawi się na Netfliksie, który już zamówił dwa sezony liczące łącznie 20 odcinków.