"Bosch" z zamówieniem na 5. sezon. Jest też zwiastun i data premiery 4. sezonu

"Bosch" (Fot. Amazon)

0

Dokładnie dwa miesiące przed premierą 4. sezonu "Boscha" Amazon potwierdził, że produkcja powróci także w 5. odsłonie. A poza tym zaprezentowano nowiutki zwiastun.

W 5. sezonie w gronie twórców "Boscha" ponownie znajdzie się Eric Overmyer, który w 4. sezonie zniknął z listy płac, by zająć się "The Man in the High Castle". Drugim showrunnerem pozostanie Daniel Pyne, który pełni tę funkcję także w 4. sezonie. Overmyer opuszcza "The Man in the High Castle", bo zakończono już prace nad 3. sezonem. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

4. sezon "Boscha" będzie dostępny w Amazonie od 13 kwietnia. Przez 10 nowych odcinków tytułowy detektyw rozwiązuje sprawę zabójstwa prawnika. Mężczyzna został zamordowany tuż przed początkiem procesu o naruszenie praw człowieka, który wytoczono Departamentowi Policji Los Angeles. Bosch musi działać szybko, tak by nie zdążyło dojść do zamieszek. Liczy się każdy trop, nawet jeśli ściągnie uwagę na jego własny wydział. Jedno morderstwo wiąże się z drugim, a część rozwiązań znajduje się w przeszłości głównego bohatera.

Tak prezentuje się zwiastun:

Michael Connelly, autor powieści, na których oparto serial, w rozmowie z Deadline mówi o serialu:

Nigdy nie czułem się tak dumny. "Bosch" jest rozrywką na najwyższym poziomie, a do tego świetnie opisuje wydarzenia istotne z punktu współczesnego świata. Mamy świetnych scenarzystów, a cała ekipa, łącznie z obsadą, to ludzie najlepsi w swoim fachu. 4. sezon bazuje na części zatytułowanej "Schody Aniołów" (tytuł oryginalny: "Angels Flight" - dop. red.). Nie mogliśmy trafić na lepszy moment, by opowiedzieć tę historię.

"Bosch" to najdłużej emitowany oryginalny serial Amazona. W tytułową rolę wciela się Titus Welliver.