7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

Ryan Murphy podpisał z Netfliksem kontrakt wart 300 milionów. Autor książki "Trzynaście powodów" oskarżony o molestowanie. Judy Greer w pilocie serialu Jima Carreya. A oprócz tego crossover ze świata ShondaLandu i nie tylko.

1. Ryan Murphy podpisał z Netfliksem kontrakt wart 300 milionów. Ryan Murphy oficjalnie przechodzi do Netfliksa. Producent podpisał kontrakt na 5 lat, zgodnie z którym od lipca będzie tworzyć seriale wyłącznie dla tej platfomy. Nie dotknie to seriali już zamówionych przez FOX-a i FX - kolejne sezony "9-1-1", "American Horror Story", "American Crime Story", "Feud", a także "Pose" wciąż będą powstawać.

Murphy, który zarobi w Netfliksie 300 mln dolarów, docenił w oświadczeniu wagę tego momentu. "Wiem, że to historyczny moment. Byłem gejowskim dzieciakiem z Indiany, który pojechał do Hollywood w 1989 roku z 55 dolarami oszczędności w kieszeni. Fakt, że moje marzenia się wykrystalizowały i spełniły w taki sposób, jest dla mnie emocjonalny i przytłaczający" - napisał twórca.

2. Autor książki "Trzynaście powodów" oskarżony o molestowanie. Jay Asher został usunięty ze stowarzyszenia autorów książek dla dzieci - Society of Children’s Book Writers and Illustrators - po tym jak pojawiły się oskarżenia o molestowanie seksualne. Pisarz wszystkiemu zaprzecza. Niezależnie od tego, jak sprawa się skończy, na pewno nie dotknie 2. sezonu serialu "Trzynaście powodów". Netflix zapewnia, że Asher nie brał udziału w jego tworzeniu.

3. Alana De La Garza w pilocie "Chefs". Alana De La Garza dostała jedną z głównych ról w pilocie serialu CBS, którego bohaterkami będą trzy szefowe policji. Odcinek wyreżyseruje Zetna Fuentes ("How To Get Away with Murder", "This Is Us").

4. Judy Greer w pilocie serialu Jima Carreya. Judy Greer dostała jedną z głównych ról w "Kidding" - nowej komedii telewizji Showtime. W obsadzie znajdują się także Catherine Keener, Frank Langella i Jim Carrey, który wcieli się w Mr. Picklesa, ukochaną postać z telewizji dla dzieci i jednocześnie faceta mającego kompletnie poplątane życie. Greer zagra jego byłą żonę.

5. "No Activity" z zamówieniem na 2. sezon. Platforma CBS All Access zamówiła 2. sezon "No Activity" - czyli swojego pierwszego serialu komediowego.

6. Sohvi Rodriguez i Damon Williams w 3. sezonie "Animal Kingdom". Oboje pojawią się w rolach powracających. Rodriguez wcieli się w twardą i seksowną kobietę, wychowaną w gangu. Williams zagra z kolei faceta, który kiedyś zawodowo uprawiały sporty motorowe, a teraz został pielęgniarzem.

7. Crossover "Skandalu" i "How to Get Away with Murder" na zdjęciach. Olivia i Annalise spotkają się 1 marca, zdjęcia znajdziecie tutaj.

scandal-crossover-18

scandal-crossover-21

REKLAMA