8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Transparent" (Fot. Amazon)

Jeffrey Tambor oficjalnie wyrzucony z "Transparent". Bradley Whitford w 2. sezonie "Opowieści podręcznej". Kolejne osoby dołączają do obsady serialu o Sabrinie. A oprócz tego "Shadowhunters", nowe "Roswell" i nie tylko.

1. Jeffrey Tambor oficjalnie wyrzucony z "Transparent". To już pewne: oskarżony o molestowanie seksualne Jeffrey Tambor nie wróci w 5. sezonie "Transparent" jako Maura. Amazon podjął decyzję o jego zwolnieniu po przeprowadzeniu śledztwa na temat jego zachowania na planie serialu. Aktor napisał w oświadczeniu, że jest rozczarowany postawą Amazona i sposobem, w jaki zajęto się tymi fałszywymi - według niego - oskarżeniami, a także postawą Jill Soloway, która uwierzyła, że on mógłby komuś wyrządzić krzywdę.

2. Bradley Whitford w 2. sezonie "Opowieści podręcznej". Bradley Whitford wcieli się w komendanta Josepha Lawrence'a, szorstkiego faceta z szelmowskim poczuciem humoru, który odpowiada w Gilead za ekonomię.

3. Kolejne osoby dołączają do obsady serialu o Sabrinie. Znana z "Doktora Who" Michelle Gomez zagra nauczycielkę opanowaną przez szatana, a Chance Perdomo - Ambrose Spellman, panseksualnego kuzyna Sabriny z Anglii.

4. Szef telewizji FX o odejściu Ryana Murphy'ego. Ryan Murphy, który w tym roku ma przejść do Netfliksa, współpracował z telewizją FX od 2003 roku, czyli od czasu debiutu jego pierwszego serialu, "Nip/Tuck". Jego seriale to dziś blisko połowa wszystkich produkcji dramatycznych tej stacji. Co o jego odejściu mówi John Landgraf, szef FX?

"Przez 15 lat cieszyliśmy się niezwykłym partnerstwem z Ryanem Murphym i będziemy kontynuować tę relację w ramach naszych czterech seriali pod jego kreatywnym kierownictwem. FX ma ponad 20 oryginalnych seriali w ramówce bądź w planach FX. Potrafimy rozpoznawać i rozwijać talenty scenarzystów, którzy produkują hitowe, nagradzane nagrodami seriale, i dalej będziemy to robić. (...) Będziemy dostarczać kreatywnej wolności i wspierać artystów z różnych środowisk, aby opowiadali różnorodne historie i wykonywali najlepszą robotę" - napisał Landgraf w oświadczeniu.

5. Kat Dennings w pilocie komedii ABC. Kat Dennings dostała główną rolę w "How May We Hate You?", pilocie komedii Justina Noble'a ("Brooklyn 9-9"), opowiadającego o pogrążonej w długach dziewczynie, która pracuje w kurorcie dla bogaczy.

6. Julie Plec wyreżyseruje nowe "Roswell". CW tworzy nową wersję "Roswell", Julie Plec będzie reżyserką pilota.

7. Jennifer Aniston i Justin Theroux się rozstali. Para oficjalnie ogłosiła separację, chcąc uniknąć dalszych plotek.

8. Nowa zapowiedź 3. sezonu "Shadowhunters". Młodzieżowy serial wraca 20 marca.

REKLAMA