"Collateral" - zwiastun serialu BBC i Netfliksa z Carey Mulligan. To kryminał z dodatkiem politycznym

"Collateral" (Fot. BBC)

0

W sieci pojawił się polski zwiastun "Collateral", najnowszej wspólnej produkcji BBC i Netfliksa. Zapowiada się wciągający serial kryminalny z mocnym akcentem politycznym.

Główną rolę w "Collateral" zagrała Carey Mulligan, aktorka znana z takich filmów jak "Wielki Gatsby", "Była sobie dziewczyna", "Wstyd" czy "Nie opuszczaj mnie". Scenariusz napisał nominowany do Oscara David Hare ("Godziny", "Lektor"), a za reżyserię odpowiada SJ Clarkson ("Marvel's Jessica Jones", "The Defenders", "Orange is the New Black").

Światowa premiera 4-odcinkowego "Collateral" odbyła się 12 lutego na antenie BBC Two. Stacja będzie emitować premierowo odcinki co tydzień. Finał zostanie pokazany 5 marca, natomiast 9 marca całość trafi na Netfliksa, także w Polsce.

Akcja "Collateral" rozgrywa się w południowym Londynie. Zabity zostaje dostawca pizzy. Pozornie wszystko wskazuje, że ofiara była przypadkowa. Prowadząca sprawę detektyw Kip Glaspie (Carey Mulligan) szybko odkrywa, że tego dnia menedżer restauracji wysłał z dostawą syryjskiego imigranta Abdullaha Asifa (Sam Otto), mimo że wcześniej korzystał z usług innego człowieka.

Wszystko wskazuje, że zabójstwa dokonał profesjonalista. Jedyny świadek, kobieta pod wpływem narkotyków, daje policji fałszywe imię oraz adres. Kip udaje się znaleźć miejsce zamieszkania Abdullaha oraz jego siostry. Kobiety są przerażone i - według policjantki - na pewno mają coś do ukrycia.

W trakcie czterech dni "Collateral" zgłębia zagadkę morderstwa. Polityk David Mars (John Simm) zostaje uwikłany w sprawę, ponieważ to jego była żona Karen zamówiła tego dnia pizzę. Jane Oliver (Nicola Walker), pastor, próbuje natomiast ukryć romans z jedynym świadkiem przestępstwa. Kip nie akceptuje teorii o przypadkowości zbrodni i próbuje za wszelką cenę dowieść, że w całej sprawie kryje się groźna, ciemna tajemnica. Przy okazji odkrywa, jak bardzo pewne instytucje mogą wpłynąć na ludzkie życie.

W "Collateral" wystąpili również między innymi Billie Piper, July Namir, Haylel Squires, Ben Miles, Nathaniel Martello-White, Jeany Spark, Kim Medcalf, Saskia Reeves, Ahd Kamel, Brian Vernel oraz Kae Alexander.

"Collateral" od 9 marca w całości dostępne będzie na platformie Netflix.