Tak wkurzonej ekipy "Parks and Recreation" jeszcze nie widzieliście! Poszło o gifa z Leslie użytego w tweecie

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

0

W Stanach trwa kolejna dyskusja na temat dostępu do broni palnej i jakimś sposobem wmieszano w nią bohaterkę "Parks and Recreation". Twórcy serialu nie kryją oburzenia.

Po tragicznych wydarzeniach w szkole średniej w Parkland przez Stany Zjednoczone przetacza się kolejna fala gorących dyskusji na temat swobodnego dostępu do broni palnej, a głos w niej zabierają również twórcy telewizyjni. Czasem zostają wręcz do tego sprowokowani, jak Michael Schur ("Parks and Recreation", "The Good Place"), który nie wytrzymał, gdy gif z Amy Poehler został wykorzystany do własnych celów przez NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki).

Tym, co tak oburzyło Schura, znanego przeciwnika posiadania broni, był tweet z oficjalnego konta NRA zawierający gifa z Leslie Knope. Był on wyrazem poparcia dla słów Dany Loesch, rzeczniczki organizacji, która wystąpiła w zorganizowanej przez CNN debacie dotyczącej masakry w Parkland.

Jak można było przewidzieć, takie wykorzystanie serialowej postaci nie spodobało się twórcy (na Twitterze występuje pod nickiem @KenTremendous), który poprosił o usunięcie tweeta. "Wolałbym, żebyście nie wykorzystywali gifa z serialu, przy którym pracowałem, do wspierania swojej morderczej inicjatywy" - napisał Schur. Dodał również, że o przekazanie wiadomości do NRA poprosiła go Amy Poehler: "Możesz napisać do NRA w moim imieniu i powiedzieć im, żeby się od****rzyli?".

Znając Leslie Knope, jej reakcja byłaby bardzo podobna, bo przypuszczamy, że to ostatnia osoba, która wsparłaby prawo dostępu do broni. Podobnie zresztą uważa Nick Offerman (serialowy Ron Swanson), czemu dał wyraz w dosadny sposób.