"The Dangerous Book for Boys" - zwiastun familijnego serialu Amazona o sile dziecięcej wyobraźni

"The Dangerous Book for Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

0

Czy ucieczka w wyobraźnię to coś złego? Nie dla bohaterów "The Dangerous Book for Boys" - nowego serialu Amazona, którego współtwórcą jest Bryan Cranston. Zobaczcie zwiastun.

"The Dangerous Book for Boys" to ekranizacja książki Conna i Hala Igguldenów pod tym samym tytułem, która jest poradnikiem na temat wszystkiego, co każdy chłopiec w wieku od 8 do 80 lat wiedzieć powinien. W serialu jej autorem jest Patrick McKenna (Chris Diamantopoulos), przedwcześnie zmarły ojciec trójki dorastających synów.

Najmłodszy Wyatt (Gabriel Bateman) i jego dwóch braci, Dash (Drew Logan Powell) i Liam (Kyan Zielinski), po śmierci ojca zamknęli się w świecie smartfonów i gier komputerowych. Książka zawierająca wszystko, począwszy od instrukcji budowy gokarta, poprzez triki z monetami i kartami, aż do poradnika lądowania na Księżycu, pozwala im się oderwać od wirtualnej rzeczywistości i uciec w wyobraźnię. A może to coś więcej, niż tylko dziecięce fantazje?

Serial autorstwa Bryana Cranstona ("Breaking Bad") i Grega Mottoli ("Supersamiec") zapowiada się na ciepłą familijną opowieść o zmaganiu się ze stratą w nietypowy sposób. Bajkowe fantazje o kosmicznych podróżach czy Dzikim Zachodzie będą tu sposobem na radzenie sobie z problemami w prawdziwym życiu i lekcją, jak zespolić rodzinę, która oddaliła się od siebie po śmierci ojca.

"The Dangerous Book for Boys" będzie liczyć 6 odcinków, a w obsadzie znajdują się również Erinn Hayes, Dashand Liam i Swoosie Kurtz. Premiera w serwisie Amazon Prime Video 30 marca.