Mroczne Podlasie w zwiastunie "Kruk. Szepty słychać po zmroku" - nowego serialu Canal+

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

0

Ponure tajemnice, zbrodnia i detektyw z przeszłością. To nie skandynawski kryminał, a "Kruk. Szepty słychać po zmroku" - nowa produkcja Canal+. Do sieci trafił już pełny zwiastun.

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" to mroczna historia kryminalna rozgrywająca się na Podlasiu, gdzie dochodzi do porwania 11-letniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego, zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Powrót po latach do miasta, w którym dorastał, oznacza dla niego nie tylko konieczność zmierzenia się ze sprawą porwanego dziecka, ale także z własną przeszłością, ponurą jak cały serial.

Widać ten mrok w bardzo klimatycznym zwiastunie, który śmiało mógłby robić za zapowiedź skandynawskiego kryminału. Tutejsze Podlasie wygląda jak kraina z koszmaru, podobnie jak jego jego mieszkańcy, z pewnością skrywający niejedną tajemnicę. Swoje sekrety ma też inspektor Kruk, który chcąc nie chcąc, będzie musiał pogrzebać głęboko we własnej przeszłości.

W głównej roli zobaczymy Michała Żurawskiego ("Jestem mordercą"), któremu towarzyszyć będą Cezary Łukaszewicz ("Belfer"), Katarzyna Wajda ("Jesteś bogiem"), Andrzej Zaborski ("Róża"), Anna Nehrebecka ("Chce się żyć"), Marcin Bosak ("W ciemności") oraz Jerzy Schejbal ("Yuma").

Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Pieprzyca ("Jestem mordercą"). Pomysłodawcą i twórcą scenariusza jest Jakub Korolczuk ("Życie po życiu").

Premiera "Kruk. Szepty słychać po zmroku" w Canal+ 18 marca o godz. 21:30.