8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Ioan Gruffudd w serialu "Forever" (Fot. ABC)

0

Hiszpański serial "Zaraza" od dziś na kanale Epic Drama. Nowy serial Ioana Gruffudda z zamówieniem na dwa sezony. Plakat zapowiadający 2. sezon "Famous in Love". A oprócz tego "Saturday Night Live", piloty i nie tylko.

1. Hiszpański serial kostiumowy "Zaraza" od dziś na kanale Epic Drama. "Zaraza" ("La peste") to najnowszy serialowy hit z Hiszpanii. Akcja dzieje pod koniec XVI wieku w Sewilli, wówczas jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych miast na świecie. Mateo, dawny heretyk, wraca do miasta, by spełnić wolę umierającego przyjaciela. Dostaje do rozwiązania zagadkę morderstw, a tymczasem w mieście wybucha zaraza.

Mająca rekordowy budżet produkcja, która zadebiutowała w styczniu, zgromadziła w Hiszpanii więcej widzów niż "Gra o tron". W Polsce możecie ją oglądać na kanale Epic Drama od niedzieli 25 lutego, godz. 22:15. Sezon będzie liczyć 6 odcinków. Nasza recenzja tutaj.

2. Sterling K. Brown poprowadzi "Saturday Night Live". Sterling K. Brown będzie gospodarzem "Saturday Night Live" 10 marca. Gościem muzycznym będzie James Bay. Tydzień później program poprowadzi Bill Hader, a gościem muzycznym będzie Arcade Fire.

3. Xosha Roquemore w 2. sezonie "I'm Dying Up Here". Xosha Roquemore z "The Mindy Project" dostała rolę powracającą w serialu telewizji Showtime. Zagra komiczkę, która jest odważna, dopóki nie musi mówić o tym, kim jest naprawdę.

4. Nowy serial Ioana Gruffudda z zamówieniem na dwa sezony. Ioan Gruffudd wkrótce pojawi się na ekranach w nowym serialu kryminalnym "Harrow", w którym wciela się w nietypowego patologa. To międzynarodowa produkcja, którą tworzą Stephen M. Irwin (australijskie "Secrets & Lies) i Leigh McGrath. Jeszcze przed premierą 1. sezonu serial dostał zamówienie na drugi.

5. Tyler Ritter w pilocie "Playing Dead". Aktor znany z "The McCarthys" zagra dyrektora domu pogrzebowego w pilocie komediodramatu "Playing Dead".

6. Joe Morton w pilocie "God Friended Me". Aktor ze "Skandalu" dostał jedną z głównych ról w pilocie serialu CBS "God Friended Me", opowiadającym o ateiście, którzy zaprzyjaźnia się z Bogiem na Facebooku.

7. Michelle Wolf poprowadzi White House Correspondents' Dinner. Impreza, na której amerykańscy dziennikarze i komicy nabijają się z waszyngtońskiej polityki, w tym roku odbędzie się 28 kwietnia. Oprócz Michelle Wolf pojawią się m.in. Larry Wilmore, Cecily Strong, Joel McHale, Conan O’Brien i Jimmy Kimmel. Nie wiadomo, co z Donaldem Trumpem, którego rok temu na imprezie nie było.

8. Plakat zapowiadający 2. sezon "Famous in Love". Serial wraca 4 kwietnia.

famous-in-love-key-art-tall