Seriale, które mogą zostać skasowane po tym sezonie

Jeszcze dwa miesiące i nastanie czas ostatecznych decyzji w telewizji ogólnodostępnej. Oto 9 seriali, które w tym sezonie są zagrożone skasowaniem - od "Madam Secretary" i "Elementary" aż po "Brooklyn 9-9".

Czasy, kiedy wiosną wypatrywaliśmy z niecierpliwością wiadomości o dalszych losach naszych ulubionych seriali co prawda już się skończyły, ale nutka niepewności jeszcze została, przynajmniej w amerykańskiej telewizji ogólnodostępnej. Serwis TVLine przedstawił listę seriali, które mogą zostać skasowane po tym sezonie.

"Madam Secretary"

Pamiętacie, jak "Żona idealna" przez lata była jednym z ulubionych tytułów krytyków i jednocześnie serialem, którego wyniki oglądalności były słabe jak na CBS? Jej rolę, przynajmniej w pewnym stopniu, przejęła "Madam Secretary", która trzyma się, choć w tym sezonie ma najsłabszą oglądalność ze wszystkich seriali CBS. To nie wróży dobrze na przyszłość, choć z drugiej strony "Madam Secretary" wciąż wypada lepiej niż "Elementary" rok temu.

"Elementary"

Z "Elementary" jest ciekawa sprawa, bo serial w zeszłym sezonie rzeczywiście dołował w ratingach, ale i tak dostał zamówienie. 6. sezon wystartuje w kwietniu, co jest złym znakiem, bo nigdy wcześniej "Elementary" nie przenoszono na midseason. Z drugiej strony, zwiększono zamówienie z 13 do 21 odcinków, bo serial dobrze sobie radzi na rynkach międzynarodowych. I właśnie to go może uratować i przynieść jeszcze jeden sezon. Jeśli zdążyliście pogodzić się z myślą o bliskim końcu "Elementary", wiedzcie, że nic jeszcze nie jest przesądzone.

"Egzorcysta"

Serialowy horror FOX-a i zakończył 2. sezon z zaledwie milionem widzów. Nawet jak na piątek to bardzo słaby wynik, który oznacza, że szanse na 3. sezon są bardzo, bardzo niewielkie.

"Crazy Ex-Girlfriend"

Jeden z najulubieńszych seriali krytyków - i naszych przy okazji też - miał przez cały 3. sezon bardzo niską oglądalność. Rating cały czas wynosił 0,2, czyli tyle co nic. Z drugiej strony mówimy o piątkowej ramówce, gdzie CW tak czy siak nie liczyło na cuda. Ale przede wszystkim "Crazy Ex-Girlfriend" ma szansę się uratować, dlatego że CW będzie mieć w przyszłym sezonie o dwa seriale więcej. I na tym argumenty za zamówieniem się nie kończą, bo same twórczynie mówią, że mają w planach jeszcze tylko jeden sezon. Byłoby dziwne, gdyby CW im go odmówiło, w końcu mówimy o jednym z nielicznych seriali tej stacji, który w ostatnich latach dostawał prestiżowe nagrody.

"Jane the Virgin"

Po zesłaniu do piątkowej ramówki "Jane the Virgin" ma równie słabe wyniki co "Crazy Ex-Girlfriend". I to nie jedyna rzecz, która oba seriale łączy. Jane również ma dużą szansę się uratować, bo CW będzie mieć więcej seriali, a Złote Globy i pochwały od krytyków też coś znaczą. Przy czym prawdopodobnie twórcy powinni zacząć myśleć o 5. sezonie jako o ostatnim.

"Blindspot"

Przenosiny na piątek nie mogły się dobrze skończyć: "Blindspot" to obecnie serial NBC, który ma najsłabszą oglądalność. Z drugiej strony, w poprzednim sezonie sytuacja tego tytułu nie była wiele lepsza, a jednak dostał zamówienie. Dlatego i teraz nie jest na straconej pozycji.

"Brooklyn 9-9"

Choć wielu fanów mówi, że 5. sezon to dla "Brooklyn 9-9" powrót do dawnej świetności, nie widać tego po wynikach oglądalności, które są po prostu kiepskie. Z drugiej strony, w telewizji FOX komedie z kiepskimi wynikami potrafią trwać latami, vide: "New Girl".

"The Last Man on Earth"

Sytuacja podobna, co w przypadku "Brooklyn 9-9": oglądalność jest słaba i nawet Kristen Wiig nie pomaga. Z drugiej strony, wyniki wszystkich komedii FOX-a są słabe, a "The Last Man on Earth" wypada gorzej tylko od jednej z nich: "Ghosted" (niespodzianka?).

"Agenci T.A.R.C.Z.Y."

W tym sezonie agenci wystartowali później niż zwykle, po tym jak skończyło się "Inhumans", i niestety nie osiągają zbyt dobrych wyników w piątkowej ramówce. W najgorszym momencie serial miał oglądalność 1,93 mln/0,5. A tani w produkcji nie jest.

REKLAMA