W "Lucyferze" pojawi się biblijny Abel, brat Kaina. Nie zgadniecie w jakiej wersji!

"Lucyfer" (Fot. FOX)

0

"Lucyfer" potrafi zaskakiwać - choćby ujawniając tożsamość jednego z bohaterów jako biblijnego Kaina. Wkrótce przyjdzie pora na jego brata i twórcy znów szykują twist.

Sądziliście, że ujawnienie prawdziwej tożsamości porucznika Marcusa Pierce'a (Tom Welling) jako skazanego na wieczne ziemskie życie Kaina to ostatnia niespodzianka przygotowana przez twórców "Lucyfera"? Wręcz przeciwnie, jak donosi TVLine, wkrótce na ekranie zobaczymy również jego brata, Abla. Ale uwaga, w tej wersji Abel będzie kobietą, którą zagra znana z "Na wylocie" i "Orange Is the New Black" Lauren Lapkus.

lucifer-laurenlapkus

Jej postać pojawi się w odcinku, który zostanie wyemitowany 5 marca. Według opisu, Lucyfer, chcąc pomóc Kainowi, uda się do piekła, by odnaleźć jego brata - rzecz w tym, że Abel jest już na Ziemi, gdzie przejął ciało niejakiej Bree, kobiety która zginęła po ranach odniesionych w eksplozji. Ale moment, co właściwie Abel, ofiara morderstwa ze strony Kaina, robił w piekle?

"Tak, Abel jest w piekle, czego Kain nie był świadom" - powiedział Joe Henderson, jeden z showrunnerów serialu. I ponoć, gdy już się dowie, poczuje się tym faktem usprawiedliwiony. Uzna bowiem, że Abel jest tak samo zły jak on - jedyna różnica pomiędzy braćmi będzie bowiem polegać na tym, że to Kain wygrał kłótnię. Szykują nam się rodzinne dylematy na prawdziwie biblijnym poziomie!

1. sezon "Lucyfera" jest dostępny na Netfliksie.