Dostawa seriali na Amazonie: "The Looming Tower", "This Is Us" i inne tytuły dostępne od 1 marca

"This Is Us" (Fot. NBC)

Jeśli szukaliście okazji, żeby nadrobić "This Is Us", "Psych" albo "Parenthood", oto Wasza szansa. W serwisie Amazon Prime Video pojawił się także nowy serial Hulu - "The Looming Tower".

Przegląd nowości na Amazonie zaczynamy od "The Looming Tower. To kolejny po "Opowieści podręcznej" serial dramatyczny platformy Hulu, który dotyka kwestii politycznych. 10-odcinkowa produkcja, którą tworzą scenarzysta Dan Futterman ("Capote", "Foxcatcher") i dokumentalista Alex Gibney ("Kurs do Krainy Cienia"), oparta jest na nagrodzonej Pulitzerem książce Lawrence'a Wrighta i w centrum fabuły stawia pytanie: czy zamachom z 11 września 2001 roku dało się zapobiec?

Główną rolę w "The Looming Tower" gra Jeff Daniels, który wciela się w zdeterminowanego szefa nowojorskiego oddziału antyterrorystycznego FBI, przekonanego, że Stany Zjednoczone będą celem ataku ze strony Al-Kaidy. Jego zapewnienia nie trafiają jednak na podatny grunt, a wręcz spotykają się z brakiem wsparcia ze strony innych rządowych organizacji, w tym prowadzącej własne śledztwo CIA. Postawiona zostaje teza, że rywalizacja o informacje pomiędzy służbami miała być jedną z pośrednich przyczyn zamachów na World Trade Center.

Oprócz Danielsa w serialu zobaczycie Michaela Stuhlbarga, który gra Richarda Clarke'a, narodowego koordynatora ds. bezpieczeństwa; Aleca Baldwina jako George'a Teneta, byłego dyrektora CIA; oraz Petera Sarsgaarda, w roli Martina Schmidta, agenta wywiadu z Waszyngtonu. W obsadzie są również Tahar Rahim, Wrenn Schmidt, Bill Camp, Louis Cancelmi, Virginia Kull, Ella Rae Peck i Sullivan Jones.

Pierwsze trzy odcinki są już dostępne w Amazon Prime Video, kolejne co tydzień.

Oprócz tego na Amazonie pojawił się 1. sezon "The Good Fight" - spin-offu "Żony idealnej", opowiadającego o dalszych losach Diane Lockhart (Christine Baranski) i Lukki Quinn (Cush Jumbo), które pracują w nowej kancelarii, wraz z zamieszaną w skandal finansowy siostrzenicą Diane, Maią Rindell (Rose Leslie). Serial wkrótce wraca z 2. sezonem - od 11 marca będziecie go mogli oglądać w HBO3.

Jest też dostępny 1. sezon wielokrotnie u nas chwalonego "This Is Us" - czyli emocjonalnej historii rodziny Pearsonów - oraz wszystkie sezony "Parenthood", serialu o rodzinie Bravermanów w świetnej obsadzie (m.in. Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard i Monica Potter). Jeśli podoba Wam się "This Is Us", prawdopodobnie zostaniecie także fanami "Parenthood" - oba seriale łączy to, że skupiają się na rodzinnych historiach z życia wziętych, podanych w naładowanej emocjami oprawie.

Ponadto do serwisu wróciło po krótkiej przerwie "Friday Night Lights" oraz zadebiutowały wszystkie sezony "Psych", komediodramatu o nietypowym duecie detektywów.

REKLAMA