10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

"Okupowani" wracają dziś z 2. sezonem do Ale kino+. Reese Witherspoon i Kerry Washington stworzą razem serial. Sarah Shahi wróci do "Chicago Fire". A oprócz tego "Animal Kingdom", piloty i nie tylko.

1. Reese Witherspoon i Kerry Washington stworzą razem serial. Reese Witherspoon i Kerry Washington wyprodukują i zagrają główne role w serialu limitowanym "Little Fires Everywhere", opartym na książce Celeste Ng. To opowieść o dwóch rodzinach, które mieszkają w latach 90. w małym miasteczku w Ohio i zaprzyjaźniają się ze sobą dzięki swoim dzieciom. Scenariusz serialu napisze Liz Tigelaar ("Casual").

2. "Okupowani" wracają dziś z 2. sezonem do Ale kino+. 2. sezon norweskiego serialu political fiction "Okupowani", opowiadającego o współczesnej Norwegii pod rosyjską okupacją, startuje w Ale kino+ w niedzielę 4 marca o godz. 20:10. Pomysłodawcą serialu jest popularny norweski pisarz Jo Nesbø. Kolejne odcinki "Okupowanych" w kolejne niedziele.

3. Kolejne seriale w marcu w Ale kino+. W środę 21 marca wystartuje serial "Ulubieńcy publiczności" ("National Treasure"), opowiadający o popularnym komiku, którego życie pogrąża się w chaosie, po tym jak zostaje oskarżony o gwałt. Z kolei 31 marca zadebiutuje kostiumowy miniserial "Miniaturzystka" ("The Miniaturist"), osadzony w XVII-wiecznym Amsterdamie.

4. Sarah Shahi wróci do "Chicago Fire". Sarah Shahi ma się pojawić ponownie pod koniec 6. sezonu "Chicago Fire" jako Renée, dawna dziewczyna Severide'a (Taylor Kinney).

5. Denis Leary w "Animal Kingdom". Denis Leary pojawi się w 3. sezonie "Animal Kingdom" w bardzo ważnej roli (spoiler pod linkiem).

6. Jim Belushi w pilocie serialu ABC. Jim Belushi dostał jedną z głównych ról w pilocie serialu "Salvage", opowiadającego o śledztwie w sprawie morderstwa w małym miasteczku na Florydzie.

7. Taran Killam, Leighton Meester i Brad Garrett w pilocie "Single Parents". "Single Parents" to komedia ABC, którą tworzą Liz Meriwether ("New Girl") i J.J. Philbin. Bohaterami - zgodnie z tytułem - będą samotni rodzice.

8. Paul Adelstein w pilocie komedii ABC. Paul Adelstein ze "Skandalu" i Sarayu Blue z "No Tomorrow" dostali główne role w pilocie komedii na postawie książki "I Feel Bad: All Day. Every Day. About Everything" Orli Auslander.

9. J.R. Ramirez w pilocie serialu NBC. J.R. Ramirez z "Jessiki Jones" dostał jedną z głównych ról w serialu "Manifest", opowiadającym o załodze i pasażerach samolotu, który znikł i odnalazł się pięć lat później. Wszyscy ludzie, których uważano za zaginionych, okazują się cali i zdrowi, a do tego nie postarzeli się nawet o jeden dzień.

10. Steven Weber i Andrew Leeds w 2. sezonie "Get Shorty". Steven Weber ("Skrzydła") i Andrew Leeds ("Kości") dostali role powracające w 2. sezonie serialu "Get Shorty". Weber wcieli się w superważnego producenta filmowego, który będzie współpracować z Milesem (Chris O’Dowd) i Rickiem (Ray Romano). Z kolei Leedsa zobaczymy w roli agenta FBI, partnera agentki granej przez Felicity Huffman.