Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z lutego

"Everything Sucks!" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Na chwilę wracamy do lutego i podpowiadamy, które nowe seriale warto nadrobić. W telegraficznym skrócie oceniamy m.in. "Altered Carbon", "Everything Sucks!", "Nauki niezbyt ścisłe" i "The Looming Tower".

"A.P. Bio" ("Nauki niezbyt ścisłe") - nowe odcinki co tydzień na ShowMaksie

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

Bohaterem "A.P. Bio" jest Jack (Glenn Howerton z "It's Always Sunny in Philadelphia") – nauczyciel biologii ze szkoły średniej. Tyle że nie nauczyciel, a wykładowca; nie biologii, a filozofii; i nie ze szkoły średniej, a z uniwersytetu Harvarda. Trzeba przyznać, że taka zawodowa degradacja to całkiem solidny fundament pod nietypową komedię. Z wykonaniem bywa w przypadku produkcji NBC różnie, ale ciągle mamy do czynienia z dość udaną komedią.

Zwłaszcza gdy chodzi po prostu o kolejne gagi związane z upokorzeniem Jacka, jego niechęcią do nowej funkcji i opracowywanym wspólnie z uczniami planem zemsty na największym wrogu, Milesie (Tom Bennett). "A.P. Bio" stara się szerokim łukiem omijać schematy "szkolnych" produkcji, co robi ze zmiennym szczęściem, ale braki nadrabia w miarę oryginalnym humorem, swego rodzaju surowym urokiem charakterystycznym dla kina indie, a przede wszystkim gromadą nietypowych postaci, które da się łatwo polubić.

Na czele z Jackiem rzecz jasna, którego podejście do pracy kontrastuje z grupą nerdowskich uczniów. Jasne, że w końcu zawiązuje się pomiędzy nimi nić porozumienia, a nasz bohater zaczyna się zmieniać i inaczej postrzegać pewne sprawy – wszystkich schematów nie da się uniknąć, ale chwała twórcom "A.P. Bio", że nie szukają najłatwiejszych rozwiązań. Przynajmniej nie wszędzie.

Jeszcze zobaczymy, czy doprowadzi nas ta historia gdzieś indziej, niż do oczywistego finału, ale na ten moment i tak należy ją umieścić poziom wyżej, niż większość powtarzalnych sitcomów. Wygląda to na bardzo przyzwoity start. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13