Nowy Jork, wino i dziewczyna. "Sweetbitter" - zwiastun nowego serialu stacji Starz

"Sweetbitter" (Fot. Starz)

Młoda bohaterka próbująca ustalić, czego chce od życia, a do tego Nowy Jork, ekskluzywne restauracje i drogie wino. Zobaczcie kuszącą zapowiedź serialu "Sweetbitter".

"Sweetbitter" to ekranizacja bestsellerowej powieści Stephanie Danler pod tym samym tytułem. Główną bohaterką jest Tess (Ella Purnell, "Osobliwy dom Pani Peregrine"), 22-letnia dziewczyna, która przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć nowe życie i pracę w jednej z najlepszych restauracji w mieście. Szybko zaczyna odkrywać zarówno ekskluzywny świat drogiego wina, jak i podrzędnych barów.

Po drodze Tess dowie się również, komu może zaufać, bo jej współpracownicy staną się dla niej nową rodziną, w której nie zabraknie przyjaźni, namiętności, pożądania i zdrad. Można się zatem spodziewać słodko-gorzkiej historii obyczajowej o dorastaniu i odkrywaniu samej siebie, z jedzeniem i alkoholem w tle.

Scenariusz serialu napisała Stephanie Danler, a showrunnerem jest Stu Zicherman ("The Affair", "Rozwód"). W obsadzie oprócz Elli Purnell znajdują się również m.in. Caitlin FitzGerald ("Masters of Sex"), Paul Sparks ("House of Cards"), Tom Sturridge ("The Hollow Crown"), Evan Jonigkeit ("Frontier"), Jasmine Mathews ("Heathers"), Daniyar ("Claws"), Jimmie Saito ("Elementary") i Eden Epstein.

Premiera w Starz 6 maja.

REKLAMA