Niebezpieczna rozgrywka o wielką stawkę w zwiastunie serialu "Bankowa gra" - nowości prosto z Niemiec

"Bankowa gra" (Fot. HBO)

0

Czy pieniądze są bezpieczne w bankach? Nie w "Bankowej grze" - trzymającym w napięciu serialowym thrillerze, po którym zaczniecie się obawiać o swoje oszczędności.

"Bankowa gra" ("Bad Banks") to trzymająca w napięciu historia młodej kobiety, która zostaje wplątana w niebezpieczną intrygę w świecie finansów. W głównej roli występuje Paula Beer ("Mroczna dolina"), wcielająca się w Janę Liekam, pracującą w sektorze bankowym ambitną profesjonalistkę, której życie to ciągła pogoń za sukcesem. Wszystko się zmienia, gdy traci pracę w luksemburskim banku inwestycyjnym i obejmuje prestiżową posadę we Frankfurcie.

Tam pod skrzydła bierze ją wpływowy finansista Gabriel Fenger (Barry Atsma), a choć nowa praca daje jej dużo satysfakcji, negatywnie odbija się na życiu prywatnym. W dodatku, z powodu swojej byłej szefowej Christelle Leblanc (Désirée Nosbusch), Jana zostanie wplątana w niebezpieczną rozgrywkę. Bo tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, nie ma miejsca na sentymenty, a brak skrupułów może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.

"Bankowa gra" to licząca 6 odcinków niemiecko-luksemburska produkcja, którą wyreżyserował Christian Schwochow ("Listopadowe dziecko", "Popękana skorupa"), i która była prezentowana na tegorocznym Berlinale w ramach Drama Series Days. W Polsce serial będzie można oglądać już od 14 marca w HBO GO. Emisja telewizyjna w HBO3 została zaplanowana na czerwiec.