"Z Archiwum X" bez szczęśliwego zakończenia? Zwiastun finałowych odcinków 11. sezonu

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Za niecałe dwa tygodnie kończy się 11. sezon "Z Archiwum X", a z nim możliwe, że i cały serial. Zwiastun ostatnich odcinków zapowiada wielki powrót tematyki spiskowej i postaci Williama.

Przed nami jeszcze dwa odcinki 11. sezonu "Z Archiwum X". W przyszłym tygodniu FOX pokaże "Nothing Lasts Forever", napisany przez Karen Nielsen i wyreżyserowany przez James Wonga. Zobaczymy, jak agenci Fox Mulder (David Duchovny) i Dana Scully (Gillian Anderson) przy okazji śledztwa dotyczącego kradzieży ludzkich organów odkrywają tajemniczą sektę, przeprowadzającą makabryczne rytuały.

A za dwa tygodnie zostanie już wyemitowany finał - "My Struggle IV", napisany i wyreżyserowany przez Chrisa Cartera. Powróci w nim mitologia serialu, postać Williama i wielki spisek, w którego centrum stoi Palacz. Zwiastun wypuszczony przez telewizję FOX zdaje się sugerować, że to się może nie skończyć dobrze. Palacz (William B. Davis) zapowiada w rozmowie ze Skinnerem (Mitch Pileggi) wypuszczenie wirusa, który wywoła światową epidemię - tym razem naprawdę, nie tak jak w finale 10. sezonu, który był wielką zmyłką.

Scully i Mulder prowadzą tymczasem rozmowy na temat rodzicielstwa i ona mówi, jak bardzo zawiodła jako matka. Chwilę później widzimy, jak Mulder przedstawia się Williamowi (Miles Robbins) jako jego ojciec. Tymczasem Skinner zdaje się mieć dla Scully rewelacje, które my już znamy. Kiedy mówi, że chce jej coś powiedzieć - coś, czego ona może nie chcieć usłyszeć - łatwo się domyślić, o co chodzi. Scully prawdopodobnie pozna tajemnicę ojcostwa Williama. Czy powie Mulderowi?

Na pewno wiadomo, że w finale będzie wielkie polowanie na Williama i że chłopak spotka swoich rodziców, tym razem już naprawdę, nie w "przebraniu". Razem z nimi znajdzie się w środku wielkiego spisku, mając za przeciwników ludzi, którzy nie bawią się w półśrodki. Powróci Palacz, razem z tajemniczą Eriką Price (Barbara Hershey), a Mulder i Scully - jeśli wierzyć zwiastunowi - dużo czasu spędzą osobno, co także nie jest najlepszą wróżbą.

Co dalej? Gillian Anderson zapowiedziała, że definitywnie opuszcza serial po 11. sezonie, z kolei Chris Carter oznajmił, że jednak potrafi sobie wyobrazić sezon, w którym Scully będzie "nieobecnym centrum". Problem w tym, że w porównaniu z 10. sezonem oglądalność i tak już mocno poleciała w dół. FOX może zwyczajnie nie chcieć przedłużać "Z Archiwum X", nawet jeśli twórca serialu zostawi otwarte wątki na kolejny sezon.

Nowe odcinki "Z Archiwum X" możecie oglądać na kanale FOX w każdy czwartek o godz. 21:05.

REKLAMA