Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8

Ten tydzień należał do wkurzonej i zdeterminowanej Jessiki Jones, a także fantastycznych prawniczek z "The Good Fight", chłopaków z "Atlanty" i pewnej zakochanej pary. Oto nasze hity - i niestety też jeden kit.

HIT TYGODNIA: Sezon polowań na prawników w "The Good Fight"

The Good Fight sezon 2

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)


Tęskniliście za dobrym dramatem prawniczym? 2. sezon "The Good Fight" będzie więc dla Was wybawieniem, a przy okazji zapewni sporo innych atrakcji, niż tylko emocjonujące starcia na salach sądowych. Tych w premierowym odcinku prawie nie było, zaliczyliśmy za to mnóstwo zakulisowych rozmów i starć, w których nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że odbywały się podczas... pogrzebu.

Cyniczne załatwianie interesów własnych i kancelarii podczas ostatniego pożegnania Carla Reddicka pasuje do chcicagowskich prawników jak ulał, a nam przypomniało, za co tak lubimy ten serial. I mamy nadzieję, że wkrótce polubimy jeszcze bardziej, bo przesłanki ku temu są całkiem poważne.

Jest nowa bohaterka z dużym potencjałem, czyli Liz (Audra McDonald); jest podążająca za trendami Diane, która króluje na ekranie niezależnie od okoliczności; są Maya i Lucca w starciu z agentką Starkey (Jane Lynch); jest też jeszcze więcej nawiązań do Trumpowej rzeczywistości niż poprzednio. No i zadziwiająco duża umieralność w środowisku prawniczym w Chicago, co wygląda dość niepokojąco.

Przede wszystkim jednak znakomicie się to ogląda, bo "The Good Fight" to świetnie napisany i równie dobrze zagrany serial, który bywa poważny, ale potrafi też w kapitalny sposób rozluźnić atmosferę, sięgając przy tym po nieraz bardzo zaskakujące środki. To się, proszę państwa, nazywa Rozrywka przez naprawdę duże R. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA