Zmęczeni szpiedzy i ich ostatnia misja. "The Americans" - pełny zwiastun 6. sezonu

"The Americans" (Fot. FX)

0

To już ostatnia misja Philipa i Elizabeth Jenningsów. W zwiastunie 6. sezonu "The Americans" możecie zobaczyć, jak zmienił się świat i co naszym ulubionym szpiegom KGB grozi na do widzenia.

W 6. sezonie "The Americans", który startuje w USA 28 marca, czeka nas spory przeskok czasowy - akcja rozpocznie się w 1987 roku, czyli trzy lata po wydarzeniach z zeszłorocznego finału. Zobaczymy, jak Paige (Holly Taylor) coraz bardziej wsiąka w rodzinny biznes, podczas gdy Philip (Matthew Rhys) próbuje się wycofać. Poza tym Jenningsowie nadal walczą, by zachować pozory normalności, zwłaszcza przy Henrym (Keidrich Sellati), który wciąż nie ma pojęcia, kim naprawdę są rodzice.

Ich sąsiad i najlepszy przyjaciel Philipa, agent FBI Stan Beeman (Noah Emmerich), również jeszcze nie odkrył prawdy na temat ich tożsamości. Choć w międzyczasie został przetransferowany, Stan pozostaje dla nich zagrożeniem, zwłaszcza że jego przyjaciel i dawny partner, agent Dennis Aderholt (Brandon J. Dirden), prowadzi teraz specjalny oddział, zajmujący się tylko i wyłącznie poszukiwaniem nielegalnych sowieckich imigrantów.

A jednocześnie zmienia się sytuacja w globalnej polityce. U władzy w Związku Radzieckim już jest Gorbaczow, co dla USA oznacza zarówno szansę na zmiany, jak i potencjalne niebezpieczeństwa. Pęknięcia pojawiają się także w KGB, co daje szansę na powrót do łask pozbawionemu złudzeń Olegowi Burovowi (Costa Ronin). Koniec zimnej wojny może także oznaczać, że Philip i Elizabeth (Keri Russell) staną po przeciwnych stronach barykady.

Tyle mówi oficjalny opis 6. sezonu "The Americans", teraz mamy jeszcze zwiastun. Widać w nim zmęczenie naszych szpiegów i determinację po stronie FBI, a także to, że świat się zmienia. "Ta praca to może być za dużo dla ludzi, nawet tych najlepszych" - mówi Elizabeth, sugerując, że ma na myśli siebie. "Będziesz musiała podjąć decyzję: poświęcić się temu albo dać sobie z tym spokój. To nie jest łatwe i nie zawsze dobrze się kończy" - doradza swojej córce.

Tymczasem FBI zaczyna wielkie polowanie na nielegalnych imigrantów i poszukiwanie ukrytych radzieckich agentów. Czy nasi znajomi szpiedzy raz jeszcze zdołają umknąć? A jeśli nie, to co się stanie z Paige i Henrym? I jaka kara może spotkać Philipa i Elizabeth, skoro stary system za chwilę upadnie? Czy Stan będzie tym, który odkryje prawdę o swoich sąsiadach? Pytań przed finałowym sezonem "The Americans" jest bardzo dużo, a serial ma już tylko 10 odcinków, żeby na nie odpowiedzieć.