Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2018

"Mozart in the Jungle" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Odpowiednik" (awans z 8. miejsca)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Niby nie wywołuje "Odpowiednik" szalonych emocji, skupiając się raczej na stopniowym rozbudowywaniu swojego świata i dodawaniu do niego coraz to nowych warstw, a jednak po cichutku wyrabia sobie coraz lepszą pozycję w naszych rankingach. I wcale się nie zdziwimy, jeśli za miesiąc będzie ona jeszcze wyższa.

Bo szpiegowski thriller w fantastycznej otoczce to układanka, której poznawanie staje się bardziej wciągające z każdym kolejnym odcinkiem. Tu podrzuci nam kolejne szczegóły na temat świata po drugiej stronie, tam skupi się na osobistym wymiarze, jaki cała sprawa ma dla obydwu Howardów. Raz postawi na wyraźne różnice pomiędzy dwoma obliczami J.K. Simmonsa, a potem zaskoczy bardziej subtelnym podejściem. Nie rzuca w twarz rozwiązaniami i nie pędzi naprzód w szalonym tempie, za to potrafi zaskoczyć precyzją, z jaką swoją wizję przedstawiają nam twórcy. A i bardziej tradycyjne twisty nie są tu nikomu obce.

Skomplikowana fabularna sieć, atmosfera tak gęsta, że można ją kroić nożem i odpowiedzi dawkowane tak, byśmy przypadkiem nie poznali zbyt wielu, zbyt szybko. W większości przypadków takie mozolne układanie kawałeczków większego obrazu w całość szybko stałoby się nudne. Tutaj nasze zainteresowanie wciąż rośnie. I o dziwo, Piotr "Adamcyzk" nie jest tego głównym powodem. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA