8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Will & Grace" (Fot. NBC)

"Will & Grace" z zamówieniem na 11. sezon. "You" z premierą we wrześniu. Reuters podaje tajne dane z dokumentów Amazona. A oprócz tego "L.A. Confidential" i inne piloty.

1. "Will & Grace" z zamówieniem na 11. sezon. Jeszcze nie skończył się 9. sezon "Will & Grace", a serial już dostał zamówienie na 11. sezon. 10. sezon, który zadebiutuje jesienią 2018, wydłużono z 13 do 18 odcinków. Tyle samo odcinków będzie liczyć 11. sezon.

2. "You" z premierą we wrześniu. "You" to nowy serial telewizji Lifetime, w którym właściciel księgarni (Penn Badgley, "Plotkara") dostaje obsesji na punkcie początkującej pisarki (Elizabeth Lail, "Once Upon a Time"). Premierę zaplanowano na 9 września.

you0478

3. Sarah Jones w pilocie "L.A. Confidential". Sarah Jones z "Damnation" dostała główną rolę kobiecą w pilocie "L.A. Confidential". Zagra aspirującą aktorkę o imieniu Lynn - tę samą rolę, za którą Kim Basinger dostała Oscara.

4. James Tupper w pilocie FOX-a o FBI. Znany ostatnio z "Wielkich kłamstewek" aktor będzie grać jedną z głównych ról - u boku Katie Holmes - w pilocie nowego serialu FOX-a o agentce FBI.

5. Hulu zamawia nowy serial "Demons". Juliet Lashinsky-Revene napisze nowy serial Hulu, zainspirowany "szatańską paniką" z lat 80. i 90. Każdy sezon "Demons" będzie opowiadać o innej zbrodni, która jest efektem mrocznych poszukiwań dwójki osób - genialnego psychiatry i jego uwikłanej w satanistyczne rytuały żony.

6. Ryan McPartlin w spin-offie "Bad Boys". Ryan McPartlin z "Chucka" będzie grać męża Jessiki Alby w serialowej wersji "Bad Boys".

7. Peyton List w pilocie FOX-a. Peyton List dostała jedną z głównych ról - obok Josepha Morgana - w pilocie serialu opartego na książce "Gone Baby Gone" Dennisa Lehane'a.

8. Reuters podaje tajne dane z dokumentów Amazona. Agencja Reuters dotarła do wewnętrznych dokumentów Amazona, w których są informacje na temat liczby subskrybentów - 26 mln w USA - a także kosztów poszczególnych seriali i ich oglądalności. Przykładowo, 1. sezon "The Man in the High Castle" kosztował 72 mln dolarów, miał oglądalność 8 mln i przyciągnął 1,15 mln nowych klientów.

Na jakich zasadach Amazon przedłuża swoje seriale, pokazuje wykres poniżej - jeśli relacja kosztów do oglądalności wypada niekorzystnie, serial jest kasowany. Wyraźnie widać, że "Good Girls Revolt" nie zostało skasowane z powodów ideologicznych, tylko dlatego, że nie zarabiało na siebie (koszt: 81 mln dol., oglądalność: 1,6 mln).

static.reuters.com

REKLAMA