"Trzynaście powodów" z ostrzeżeniem. Przed nowymi odcinkami będzie ważny wstęp

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

1. sezon "Trzynastu powodów" spotkał się z krytyką za to, że nie podszedł do swojego kontrowersyjnego tematu z należytą uwagą. Przy kontynuacji twórcy nie popełnią tego błędu.

Twórcom "Trzynastu powodów" zarzucano, że opowiadając historię nastolatki, która popełniła samobójstwo, nie dostarczyli wystarczających informacji na temat zapobiegania takim sytuacjom i radzenia sobie z samobójczymi myślami i znęcaniem się w szkole. Netflix nie zlekceważył tych uwag i zlecił działającemu przy Northwestern University Centrum Badań nad Mediami i Rozwojem Człowieka przeprowadzenie badań, które miały ustalić, czy serial przyczynił się do nawiązania dialogu między nastolatkami a ich rodzicami.

Wyniki były całkiem zachęcające, bo ponad połowa badanych nastolatków pod wpływem serialu zdecydowała się przeprosić kogoś za swój sposób zachowania, a jeszcze więcej przyznało, że zaczęło zwracać większą uwagę na to, jak traktuje innych. Na tym jednak działania serwisu się nie skończą, bo większość badanych rodziców oczekuje od niego więcej.

Stąd pomysł, by przed odcinkami 2. sezonu pojawiło się wprowadzenie z udziałem serialowych aktorów, którzy ostrzegają przed poruszaną w nim tematyką. Zachęcają również do sięgnięcia po pomoc każdego, kto jej potrzebuje i podają, gdzie należy szukać wsparcia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie 13ReasonsWhy.info. Przy okazji nowego sezonu pojawi się także kolejny materiał w stylu "Trzynaście powodów: Nic nie dzieje się bez przyczyny" z udziałem aktorów, ekspertów i pedagogów, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat kwestii poruszanych w serialu.

1. sezon serialu "Trzynaście powodów" jest dostępny na Netfliksie. Daty premiery 2. sezonu jeszcze nie ogłoszono.

REKLAMA