6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Supernatural" (Fot. CW)

0

Zwiastun crossovera "Supernatural" i "Scooby-Doo". CBS podaje daty majowych finałów swoich seriali. Ellen Pompeo komentuje odejścia z "Chirurgów". A oprócz tego "Terror", nagrody BAFTA i nie tylko.

1. Zwiastun crossovera "Supernatural" i "Scooby-Doo". Animowani Winchesterowie pojawią się na ekranach w przyszły czwartek.

2. CBS podaje daty finałów swoich seriali. 10 maja pokazany zostanie finał 11. sezonu "The Big Bang Theory" (już oficjalnie: ze ślubem Sheldona i Amy), a pozostałe daty sprawdzicie tutaj.

3. Amerykańskie AMC udostępni cały sezon "Terroru" online. Subskrybenci serwisu AMC Premiere jako jedyni na świecie będą mogli obejrzeć wszystkie 10 odcinków "Terroru" od razu. W Polsce serial startuje 5 kwietnia na kanale AMC, kolejne odcinki będą co tydzień.

4. Ellen Pompeo o odejściach z "Chirurgów". W rozmowie z Ellen DeGeneres odtwórczyni roli Meredith Grey powiedziała, że odejście Jessiki Capshaw i Sarah Drew nie ma żadnego związku z jej podwyżką. Dodała także, że to nie ona decyduje o takich sprawach, tylko twórcy, którzy muszą dbać o to, aby w serialu cały czas coś się działo.

5. Ekipy "The Crown", "Taboo" i "Peaky Blinders" z nominacjami do nagród BAFTA. Ogłoszono nominacje do British Academy Television Craft Awards, czyli dla osób pracujących za kulisami brytyjskich seriali. Siedem nominacji zgarnęła ekipa "The Crown", sześć - "Taboo", a po pięć "Peaky Blinders", "Blue Planet II" i "Black Mirror". Nominowani scenarzyści to m.in. Charlie Brooker (za "Black Mirror: Hang the DJ"), Peter Morgan ("The Crown") i Steven Knight ("Peaky Blinders").

6. Kolejna adaptacja książki Agathy Christie w święta w BBC. Brytyjczycy obejrzą w Wielkanoc "Ordeal by Innocence" (czyli "Próbę niewinności"). Start trzyczęściowej miniserii 1 kwietnia. W serialu wystąpią Bill Nighy, Catherine Keener, Matthew Goode, Eleanor Tomlinson, Anthony Boyle, Christian Cooke, Luke Treadaway, Morven Christie, Crystal Clarke, Ella Purnell i Alice Eve.

Ordeal-By-Innocence-FT